Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen van olyasmi dolog,...

Egyetemen van olyasmi dolog, mint középsuliba az osztályfőnök?

Figyelt kérdés
Ugye van csoport az majdnem mint egy osztály akkor ofő szerűség nincs?
2013. aug. 13. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen :)
2013. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A csoportot sem úgy kell elképzelni, mint egy osztály. Szaktól függően lehetnek benne több százan, vagy több tízen. A csoporttársaiddal a kurzusokat leszámítva jóformán nem találkozol, nincs osztályotok, minden óra más teremben van. Az órák sem 45 percesek, hanem 1,5 órásak. Gyakorlatilag semmi közös nincs a középsulival, azt leszámítva, hogy tanulni kell :D nagyon sokat :D
2013. aug. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
van 45 perces gyakorlat.
2013. aug. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van, valóban, nekem is volt, viszont a 12 kurzusom közül 1 db volt ilyen. Ritka mint a fehér holló, legalább is nálunk.
2013. aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Következö félévben 7 kötelezö kurzusom lesz, abból 6-nál 45 perces a gyakorlat. Szval szakfüggö.
2013. aug. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az elég laza azért.
2013. aug. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 delusion ***** válasza:

Az előző válaszolók eszmefuttatása fedi a valóságot.


Megmondom őszintén, 2011-ben kezdtem a sulit, de sosem tapasztaltam meg, hogy mit is takar a csoport valójában. A kötelezőkre nyilván nincs létszámkorlátozás, a kötelező tárgyak gyakorlataira, szemináriumaira illetve a kötelezően választhatóakra viszont mindenki úgy jut be, ahogy tud/akar; semmilyen korlátozás nincs a létszámkorláton kívül. Lehet, hogy ez a default, de vannak kivételek, például lakótársamak mindenből ugyanazt a végződésű kurzuskódot kell felvennie, náluk ez a csoport (tehát ha X tárgy gyakorlata XXXX-3, akkor Y tárgyhoz csak az YYYY-3-at veheti fel), egyszóval már régóta ugyanazokkal az emberekkel találkozik szinte minden óráján.


A fentebbiek miatt nem igazán van helye egy osztályfőnöknek vagy hasonló szerepkörű embernek - legalábbis nehezen kivitelezhető lenne. De azért van HÖK, vannak felsőbbévesek, adott esetben vannak mentor programok, tanulmányi iroda/osztály és így tovább, teljesen elveszni azért nehéz.


Az egyetem (és vele együtt a felsőoktatás) teljesen más, mint a középiskola. Egy dolog közös bennük, mindkettő oktatási intézmény. Ezt leszámítva...amíg egy középiskolában általában egy teremben / épületben van az óráid javarésze, addig egyetemen az sem biztos, hogy ugyanabban az épületben (vagy akár városrészben). Középsuliban 45 percesek az órák, ilyenek vannak egyetemen is, de a legtöbb másfél órás. Lehetne sorolni tovább, de felesleges, konkrétabb választ akkor fogsz csak kapni, ha majd kiderül, hogy hol fogsz tanulni.

2013. aug. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs :) Viszont van Tanulnmányi Osztály (TO) és minden szaknak van külön ügyintézője. Ha mákotok van akkor jófej és segítőkész. Mi a sajátunkat szerettük:)
2013. aug. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
nincs. miért is lenne? ráadásul osztály sincs. attól mert egy szakra jártok egy évfolyamon még nem vagytok egy osztály, márt más szakirányt választotok, más választható tárgyakat vesztek fel, vagy nem is kötelező ugyanolyan sorrendben megcsinálni a tárgyakat. persze a ráépülősöket erősen célszerű mintatanterv szerint, de a többit nem. én most végeztem matekon, de voltam órán az egyel lejjebbi évfolyammal sőt a kettővel lejjebbi évfolyammal is, vettem fel tárgyat a geológusok, vegyészek, környezettanosok és biológusok között is. jah, és a tesisekkel kondiztam együtt.
2013. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Az elég laza azért." - Programtervező informatikus. Semmit se rágnak a szádba, ha a szabadidődben nem gyakorolsz eleget a matekos tárgyakra (illetve programozásra), akkor igen könnyen lemaradsz. Ennyire "laza".
2013. aug. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!