Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ha én a kormányhiv...

Szerintetek ha én a kormányhivatalban jelentkezem emelt szintű érettségi vizsgára, akkor?

Figyelt kérdés

Szerintetek ha én a kormányhivatalban jelentkezem emelt szintű érettségi vizsgára, akkor figyelembe fogják venni azt, hogy olyan iskolát válasszanak nekem, ami közel van a lakóhelyemhez?

Faluban lakom és a szomszéd városban van gimnázium, és jó lenne ha nem a megye másik végébe küldenének el érettségizni.

Van valakinek ezzel valami tapasztalata? Vagy emelt érettségire ott helyben a gimnáziumban is lehet jelentkezni?

/Nincs már tanulói jogviszonyom/



2013. aug. 14. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, hogy ez "vidéken" hogyan működik, én budapesti vagyok, de nálam ezzel egyáltalán nem törődtek. Konkrétan a város teljesen másik végébe kellett mennem, több, mint másfél órát utaztam a német emeltem helyszínére. Gondolom azért ez máshogy működik, amikor városokon, falukon kell keresztülutazni.

Az is számít, hogy az adott gimnáziumban van-e egyáltalán lehetőség emelt szinten érettségizni, sok iskola nem emeltes vizsgaközpont. De semmiképpen nem tudsz oda jelentkezni, csak akkor, ha oda jársz, szóval mindenképpen a kormányhivatalon keresztül kell neked.


Én a helyedben írnék nekik, megkérdezném, és esetleg kérvényezném, hogy abba az adott gimnáziumba kelljen menni.

2013. aug. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A megyeszékhelyre valamelyik iskolájába is simán beoszthatnak.-

Az a valószínű

2013. aug. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Melyik tárgyból mennél?

Esetleg előtte tudakold meg, hogy az általad kinézett suliban tartanak-e egyáltalán abból a tárgyból ősszel emelt szintűt és ha nem, akkor próbáld meg úgy kérvényezni, hogy vegyék figyelembe stb.

2013. aug. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Történelemből szeretnék menni, és valamikor a héten már szeretném lerendezni a dolgot. Azt hallottam egyébként, hogy ha csak emelt szintű érettségit akarok, akkor kormányhivatalba kell menni.
2013. aug. 20. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!