Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar érettségi nélkül is...

Magyar érettségi nélkül is felvehetnek Magyarországra egyetemre, magyar képzésre?

Figyelt kérdés
Államilag támogatottra is?
2013. aug. 10. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha valaki Magyarországról jelentkezik magyarországi felsőoktatásba, mindenképpen kell neki magyar nyelv és irodalom tárgyból érettségi.

A matek és a történelem mellett a magyar kötelező érettségi tárgy, enélkül nem mehet egyetemre.

2013. aug. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de én külföldön lakom...
2013. aug. 10. 11:43
 3/6 anonim válasza:
szerintem nem.
2013. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az állampolgárságod milyen?

Sztem sem lehet Magyaro-on magyar érettségi nélkül felvételizni, pláne ha magyar állampolgár vagy.

De pl. egyetem Tanulmányi Osztályán is utánaérdeklődhetsz ennek. Legalább egy középszintű érettségi kell magyarból.

2013. aug. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vagy hogy értetted a "magyar"t?

Hogy Magyarországon letett érettségid legyen vagy úgy, hogy magyar nyelv és irodalom tárgyból is legyen érettségi jegyed. Mert pl.Szlovákiában ha olyan iskolába jársz, ahol lehet magyarul is tenni érettségit, akkor lehet, hogy elfogadják. De ezt hivatalos helyen kéne

megkérdezni

2013. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szlovákiában lakok, szlovák állampolgár vagyok és szlovák gimnáziumba járok. Az itteni érettségit elfogadják MO-n középszintű érettségiként, de nekem nincs esélyem szlovák iskolába magyar érettségit tenni. Ezért kérdem, hogy vajon lehetséges-e így is bekerülni egyetemre MO-ra? és ha nem akkor MO-n fizetek egy középszintű érettségiért és megcsinálom akkor az szerintem megoldás lenne. Vagy rosszul gondolom?
2013. aug. 10. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!