Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felvilágosítást miért nem...

A felvilágosítást miért nem külön tartják a fiúknak és a lányoknak?

Figyelt kérdés

Vagy van, ahol így van? Én még nem hallottam ilyenről, de ezt miért nem kötelezően úgy csinálják?

Abban a korban ellenkező nemű előtt ki az, aki kérdezni fog, ha valamit nem ért, vagy valami érdekli? Így az egész iskolai felvilágosítás csak arról szól, hogy höhöhöhöhöhöhö, hahahahahahaha, mindegyik csak ül és zavarban van, meg röhög, esetleg produkálja magát a többinek béna beszólásokkal. Ebből semmit nem lehet tanulni.


Szerintem sokkal hatékonyabb lenne, ha nem együtt tartanák. Ha nincs külön felvilágosítás, csak a biológiás felvilágosítás van, mikor erről tanulnak, akkor is meg lehetne oldani, hogy azt a néhány órát összevonják-szétválasszák. Tudom, hogy vannak, akiket otthon felvilágosítanak, de van egy rakás szerencsétlen is, akik miatt meg jobb lenne. Meg amúgy is a leggondosabb szülő is lehet olyan, hogy van amit nem mer a gyerek megkérdezni, mert akkor egyből az jön, hogy csak nem AZT akarod csinálni?????

Lehet, hogy így sem lenne tökéletes, de szerintem valamicskét biztos javulna a hatékonysága, ha különvennék a fiúkat és a lányokat erre a részre.


Nem azt mondom, hogy csak az őket érintő részeket tanulják meg, a másik nemét nem, egyszerűen ne együtt tegyék ezt, mert abban a korban az összezárás csak hátráltatja az egészet.


2013. aug. 15. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok helyen egybe tartják, de csak az alapokat, a részletesebbeket a jobb iskolákba ott részletesen elmagyarázzák de ott tudtommal külön van a lányoknak és a fiúknak is ilyen rész.

Vannak olyan alap dolgok amik mindkét nemre vonatkozhatnak például tehát akkor teljesen felesleges külön tartani ilyet, meg ugye néha az ellenkező neműnek sem árt tudni olyan dolgokat amik nem rá vonatkozhatnak például.

2013. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekünk külön volt. asszem kb. 4-től fogva kétévente volt 1 óra tartva a védőnőkkel még általánosban.
2013. aug. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zabmester ***** válasza:

Nálunk minden ilyen jellegű dolog külön volt. Illetve, ha jobban belegondolok, volt, hogy csak a lányoknak tartottak ilyet, a fiúknak nem volt semmi. Legalább is általánosban. De szerintem így sem volt túl hatékony.

Nagyjából a menstruáció témaköre lett körüljárva, ezen kívül semmi.

Meg egyszer nyolcadikban volt szó a mellrákról, mellek vizsgálatáról, az ugye evidens, hogy csak a lányoknak volt, amúgy kb. annak az egynek volt is még valami haszna.

De lényeg a lényeg, nálunk ezeket mindig is külön tartották, igaz, ez több, mint tíz éve volt.

Középiskolában volt már közösen, nem is az osztálynak, hanem az egész iskolának a tornateremben, valami AIDS megelőző kampány, az mondjuk érdekes volt, meg talán ennyi idősen lehetett is már együtt tartani ezt fiúknak meg lányoknak.

2013. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nálunk külön voltak a fiúk és a lányok. Szerintem jobb is így, mert az osztálytársaimat ismerve ha a fiúk lányok egy teremben vannak ilyen témáknál akkor ott nem lehet semmiről komolyan beszélni, de még a fegyelmet sem megtartani..
2013. aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jó tudni, hogy van ahol külön van. Felénk csak egyben tartják. És csak a vihogás megy, meg senki sem kérdez semmit, max. bekiabál valami hülye valami még nagyobb hülyeséget, amin megint csak röhögnek. Egyébként nem is azt írtam, hogy nem kell tudni a másik dolgairól, ott is van, hogy nem erről van szó, de az, hogy a fiúk nincsenek összezárva a lányokkal nem zárja ki azt, hogy elmondják nekik a menstruációt. Akkor még lehet kérdeznek is valamit, nem az van, hogy a lányok előtt nem merik, mert akkor az lesz, hogy minek érdekli, meg milyen hülyeséget kérdez még ezt se tudja stb.
2013. aug. 16. 12:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is külön volt:)
2013. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!