Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a lányoknak és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell a lányoknak és a fiúknak együtt tartani a felvilágosítást? Csak szerintem érdekes? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Ma a suliban felvilágosítás volt egyik órán.Általánosban mindig külön volt a lányoknak és a fiúknak együtt volt.Nekem ez nagyon furcsa volt.Az oké,hogy a fiúk is tudnak pár dolgot a menstruációról,de az biztos nem érdekli őket,hogy mit lehet tenni a PMS ellen stb.És fordítva.Nagyon sokan el is nevették magukat...

Csak szerintem fura,hogy együtt volt a felvilágosítás?

Ti mit gondoltok erről?

15/L


2010. márc. 5. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne pénz, akkor nem lenne ez.
2010. márc. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Am elis mondhatod ezt valami fejesebb embernek a suliba.
2010. márc. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi baj. Szerintem jó ha tudják a másik nem dolgait is, mert sok baromságtól menthet meg a későbbiekben.
2010. márc. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyiból jó h képet kapnak egymás dolgairól,de annyiból biztosan rossz h megy a nevetgélés figyelés helyett,meg persze kérdezni se mernek egymás előtt.
2010. márc. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Hát nem tudom.Szerintem jobb lenne,ha külön lenne.Attól,hogy külön van még lehetne a fiúkkal beszélni a női dolgokról és a lányokkal a férfi dolgokról.De így tényleg nem kérdezett senki és sokan nevettek.


Mielőtt valaki beszól,hogy miért nem kérdeztem:nekem nincs kérdésem.Anyukámmal mindent megbeszéltem már és ez volt az 5. felvilágosítás...

2010. márc. 5. 18:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a lányoknak volt felvilágosítás a menstruációról. A fiúknak nem is volt és nem is voltak velünk. Amúgy nem kaptunk más felvilágosítást. Gimiben meg csak 4.-ben volt biológián de az sem felvilágosítás volt hanem benne volt ugye a tantervben... Nálunk mondjuk inkább röhögőgörcsöt kaptak volna a fiúk...
2010. márc. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem bántásból mondom, de eléggé kitűnik a véleményedből, hogy ehhez a témához még picit fiatal vagy:) Hidd el, nem véletlenül tartják egyben (is) a felvilágosító órákat, több pozitív következménye lehet, negatívról pedig még nem hallottam:) Ami most hirtelen eszembe jut:

- fiúknak és lányoknak meg kell szokniuk, hogy akár ilyen téma esetében sem kell "külön válniuk", és így egymás "társaságában" is megtanulják kezelni az adott szituációt, még ha az kínosan érinti is őket

- igenis jó, ha mindenki minél többet tud saját maga és a másik nem testéről, és a lehető legtöbb, akár érdektelennek tűnő dologgal tisztában van. Másként nem ismerik meg annyira a testüket, hogy ne adj isten, felelősségteljes szexuális életet élhessenek. Ha pedig úgyis mindenkinek elmondanak mindent, miért ne lehetnétek együtt? Legalább a reakciókat is látjátok.

- valóban, ebben a korban még a legtöbb fiút nem érdekli a PMS kezelése. De majd ha barátnőjük lesz (nem is olyan soká), örülni fognak hogy tudnak neki segíteni amikor görcsöl szegény lány:)

- való igaz hogy röhögőgörcsöt kapnak. Mert még gyerekek, és fel kell nőniük ehhez a témához, és ennek a fejlődésnek fontos része az is, hogy megtanulják hogy a nemiség mindkét nemre tartozik (logikusan), és még csak nem is külön-külön, hanem egyszerre.

Most még furcsának tűnhet, de hidd el, néhány év múlva Te is megérted, mennyivel jobb az, hogy megszokjátok, hogy ezt a témát megosztjátok egymással (fiúk-lányok) és egymás előtt sem kell szégyellni:)

2010. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Azt elfelejtettem, hogy ezen kívül, szükség van természetesen arra is, hogy külön-külön is tartsanak órákat, pont amiatt, mert egymás előtt nem mernek kérdezni. Ez ebben a korban rendjén van, csak tovább kell lépni:) Egyébként szülőktől is lehet kérdezni, azt biztosan nem hallja senki. Persze az is ciki, tudom:P
2010. márc. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Hát szerintem meg rohadtul jó dolog, hogy az ember tudja azt is, hogy a másik nemnek milyen problémái vannak, meg hogy működik... Ha mindenki csak arról akarna részletesen tudni, ami közvetlenül és személyesen érinti, akkor szörnyű apátiába burkolózna az egész világ.
2010. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!