Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előrehozott érettségi +...

Előrehozott érettségi + osztályozó vizsga? Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Emelt matekra járok, és ha úgy döntök, hogy előrehozom ősszel a középszintű érettségit, akkor az emelt szintű anyagból kell osztályozóznom? A tanárom sem tudta megmondani pontosan, ő is bizonytalan volt. Azért lenne ez érdekes, mivel pl. integrálást meg ilyen finomságokat, nem hiszem, hogy egyedül meg tudnám profin tanulni, úgy, hogy 5-ös legyen az osztályozóm. Nekem a matek alapóra + az emelt szintre való felkészítő órák egyben vannak. Külön vagyunk szedve a nem matek faktosoktól.

És ha netalán nem sikerülne jól az osztályozó (pl. hármasnál rosszabb, ne adj isten, elégtelen), akkor lenne valamilyen következménye?

Jó vagyok matekból, van érzékem hozzá, de erősen változó, hogy mit tudok jól és mit nem megoldani.


2013. aug. 15. 17:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve, ha van eredményem középszintű érettségiről és emeltről, akkor azt íratom be a bizonyítványomba, amelyiket szeretném, vagy mind a kettő bekerül?
2013. aug. 15. 17:50
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is előrehozottat tettem matekból és nálunk úgy volt, hogy csak a középszintű 12-es anyagból kellett osztályozózni.

Ha nem sikerül jól akkor az elég gáz, mivel a középiskolai bizidbe az kerül be, ha pedig megbuksz akkor mehetsz pótvizsgázni, viszont csak a következő nyáron.

Ha lesz emelt és közép eredményed is akkor a bizonyítványba azt íratod be amelyiket szeretnéd a másikról pedig kapsz tanúsítványt.

2013. aug. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :)
2013. aug. 15. 19:45
 4/8 anonim ***** válasza:

valószínűleg nem vagy jó matekból, ha változó, hogy mit tudsz megoldani.. én épp ugyanígy vagyok, minden megy, csak a függvények nem, ezért nem tartom magam jónak. jó akkor lennék, ha az is menne. vagy az már maga a tökély?:P

osztályozó vizsgát abból az évből kell tenned, amit nem fogsz végigtanulni az előrehozott érettségi miatt. tehát 11. tanévben szeretnél érettségizni=11. és 12. évi tananyagból is osztályzót teszel. legalábbis nálunk így volt

2013. aug. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy van olyan ember, aki 1 tantárgyon belül minden témát egyformán ért és szeret. Attól, hogy valami kevésbé megy, még nem nevezem magam rossz matekosnak.

Tudom, hogy osztályozót kell tenni, nem is ez a kérdés, hanem az, hogy most sima, középszintű anyagból kell, vagy az emelt szintű anyagból is.

2013. aug. 15. 20:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Valószínűnek tartom, hogy csak a sima (nem emelt)anyagból kell menni osztályozózni.

De hogy ezt a tanárod nem tudta pontosan, az hihetetlen.

Utána kéne néznie a jogszabályoknak.

2013. aug. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hanyadik osztályba mész? én most megyek 12be, és én is most ősszel akarok matek középszintű előrehozottat tenni. az osztályozó vizsgában az emelt tananyag nincs benne (pont mint a középszintű érettségiben :D ). Nekünk ezért ajánlotta a matektanárunk az őszi érettségit, mert szinte az egész matekcsoport előrehozottat tesz, és középszintű érettségi után májusig már csak konkrétan az emeltre készülünk. Az osztályozón csak az lesz benne, amit középszintű matekon 12ben tanulnál, és megkapod előre a jegyet, ami bekerül a bizonyítványodba.
2013. aug. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak a rendess anygból kell az oszt.vizsga

(Semmi köze annak az emelt órákhoz)

2015. jan. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!