Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha beiratkozom egyetemre, de...

Ha beiratkozom egyetemre, de aztán végül is be sem járok, annak vannak bármiféle következményei? Azon kívül, hogy kirúgnak.

Figyelt kérdés

2013. aug. 16. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem veszel fel órát, akkor passzív leszel abban a félévben. Ha két egymást követő félév után, a harmadik is passzív lenne, akkor kirúgnak. Ha veszel fel órát, akkor van olyan óra, ahol kötelező ott lenni, csak néhány órát hiányozhatsz, ha többet hiányzol, akkor buktad a tárgyat. Ahova nem kötelező járni, ott csak a vizsgán illetve zh-kon kell megjelenned, ha ezt sem teszed meg, akkor azt is buktad. Viszont ha két félév alatt nem lesz meg legalább X kredited (SZTE-n 30, máshol nem tudom mennyi), akkor áttesznek tudtommal költségtérítésesre.
2013. aug. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szóval nincsenek semmiféle fizetési kötelezettségeim ilyen esetben, ugye?

2013. aug. 16. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen esetre gondolsz? Két félévig szerintem még tuti nem kerülsz át költségtérítésesre. Utána meg attól függ, hogy a fentebb leírtak közül, mit teszel!
2013. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már értem :)
2013. aug. 16. 18:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha felveszed az óráidat és nem teljesíted őket, akkor azok bukott kreditnek számítanak, és ki kell fizetned akkor is, ha államin vagy.
2013. aug. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál linket küldeni, ahonnan ezekről a feltételekről olvashatok?
2013. aug. 17. 11:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Az adott egyetem térítési és juttatási szabályzata, illetve a tanulmányi és vizsgaszabályzat.
2013. aug. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!