Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinuson miért olyan...

A Corvinuson miért olyan alacsony a ponthatár a gazdasági mesterszakoknál?

Figyelt kérdés

[link]


Itt. A mesterszakokra elképesztően alacsony a ponthatár más egyetemek hasonló mesterszakjaihoz képest.

Miért?


Ezeket látva az a tervem, hogy elvégzem az alapszakot a mostani iskolámban (Szegedi Tudományegyetem) és a mesterszakra simán átmegyek a Corvinusra, ami elképesztően sok tudást ad és nagyon híres is.


Van valami csalás/ámítás ebben a ponthatárban, vagy tényleg egyszerű bekerülni a Corvinus gazdasági mesterszakjaira a ponthatárok szerint?


2013. aug. 19. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A ponthatárt több tényező befolyásolja. Jelentkezők száma, azok eredménye, stb. Nézd meg, hogy hova, mennyien jelentkeztek, és mennyit vettek fel. Gyanítom, hogy a Corvinusra sokkal több a felvehető helyek száma, mint máshol.
2013. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van ötven pontos szak is-

Te melyikre mennél?

Azért mert ennyi oda (most) a pont, még nem jelenti azt,

hogy rossz

2013. aug. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem úgy értem hogy rossz.


A helyzet az, hogy jelenleg a Szegedi Tudományegyetemen tanulok gazdálkodás és menedzsment alapszakon. Ez az egyetem sem rossz, de a mesterszakot mindenképpen Budapesten szeretném elvégezni, mert ott a legnagyobb a munka- és karrierlehetőségeim, tehát ott szeretnék majd dolgozni is.


A Corvinuson vannak a legtöbb ember szerint az ország legjobb gazdasági képzései, ez a legnívósabb gazdasági képzést nyújtó egyetem.


Ezért lepődtem meg, hogy a mesterszakokra a bekerülésnek ilyen alacsony ponthatárokat adtak meg. Összehasonlításképpen itt vannak az SZTE-GTK mesterszakjainak pontjai, ahová én járok:


[link]


Átlagban 80 körül vannak a pontok, míg az ország legjobb helyén, a Corvinuson csak átlag 50 körül. De ha megnéztek más helyeket, ott is általában több, mint a Corvinusé, vagy ha nem több, akkor sokkal kevésbé színvonalasabb helyről van szó (szerintem). Ezt furcsállom továbbra is.


Még nem döntöttem el melyikre mennék, szerencsére nem is azonnal eldöntendő a dolog. Tetszik az 51 pontos biztosítási és pénzügyi matematika, az 57 pontos közgazdasági elemző és az 50 pontos nemzetközi gazdaság és gazdálkodás is.

2013. aug. 19. 22:52
 4/6 anonim ***** válasza:

szia! mert a corvinuson vagy rakat hely, a szegedin sokkal kevesebb. Valamint a corvinus diplomásokat elkapkodják a munkaadót alapszak után.

Egyébként én is az sztegtk-ra járok, és én is a corvinuson akarom folytatni. Ha nem gond, írok egy privátot, mert nem találkoztam még senkivel, akinek hasonló tervei lennének innen. :)

2013. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*munkaadót ->munkaadók
2013. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy olyan nehéz a felvételi, hogy nem tudnak sokan ennél többet összeszedni.
2013. aug. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!