Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet, hogy ilyen alacson...

Hogy lehet, hogy ilyen alacsony a ponthatár az orvosi képzésekre? És szerintetek mennyire lehetséges, hogy jövőre sem lesz sokkal magasabb?

Figyelt kérdés
Ahogy elnézem most is rengeteg jelentkező volt (bár igaz, hogy az érettségik nem voltak éppen könnyűnek mondhatók + dupla emelt). Én még nem láttam 400 pont alatti ponthatárt :D

2013. júl. 24. 23:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

Kevesebben jelentkeztek, plusz két emelt kellett és elvileg a kémia idén nehéz volt.

Én is meglepődtem, de nem csak az orvosin, hanem úgy mindenhol. Csodálkozom hogy a 16 slágerszak közül 9-nél kevesebb ponttal is be lehetett jutni, mint amit előre meghatároztak.

2013. júl. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

Tényleg hihetetlen

Pécsett (és Szegeden) is elég volt a 385 pont

Debrecenben 395

2013. júl. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a kémiától függ. Ha nagyon nehéz lesz jövőre az érettségi, akkor marad ennyi, ha viszont nagyon könnyű, akkor szerintem 390 alá nem megy, de nem fog sokat változni, hiszen az emberek többségét maga a kémia emelt is eltántorítja attól, hogy ezt a hivatást válassza Nem beszélve arról, akik megbuknak kémiából. Amúgy GYTK-ra Szegedre fölvettek minden maradék jelentkezőt. Kb 2-es kémia meg egy nagyon szar biosz kellett ahhoz a 312 ponthoz. Na az azért ciki, hogy egy doktori címet adó szakra ennyi a ponthatár. Aki tudott írni és olvasni azt fölvették oda, más nem nagyon kellett hozzá..:D
2013. júl. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%
A lányom jár egy nagyon erős kémiával rendelkező gimibe. Vidéki nagyvárosi suliról van szó ahol még a híre is olyan a sulinak, hogy "az orvosképző". Kisebb balhé volt az emelt kémia érettségik miatt. Nyilván a gimiben eleve van biológia-kémia tagozat is. Még a kémiatanárnő is azt mondta, hogy nem irigyli a gyerekeket az emelt kémia miatt!! Már előre sajnálom a lányomat mert ő is az orvosira akar menni.
2013. júl. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%
Idén azért volt kevesebb jelentkező,mert mindenki megijedt a 2 kötelező emelt érettségitől,viszont most dúrván lejjebb vitték a ponthatárt,szóval szerintem jövőre sokkal többen fognak jelentkezni,mint idén,mert most felbátorodik a nép,h nem is olyan nehéz bejutni, ebből kifolyólag szerintem jövőre emelni fogják néhány ponttal az orvosin...
2013. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
33%

Én teljesen ledöbbtentem. Tegnap este 8 óta sokkban vagyok.

Számítottam a csökkenésre a két emelt miatt, hiszen nyilván nehezebb megírni két emeltet, mint egy emeltet és egy közepet. De azért 383-385 pont nevetséges, akármennyire is nehéz volt az érettségi.

Ha az ember kitűnő a gimiben, azaz megvan a 100 pontja, plusz az emeltekért járó 100 pluszpont, amit automatikusan megkap a két emelt miatt, emelett összehoz egy 80%-os érettségi átlagot (ami azért valljuk be, nem egy kiemelkedően nehéz dolog...), akkor már 51-52%-os emeltekkel bekerül. Ez borzasztó.

Az még csak az ötös kategóriát se éri el, pedig azt már 60%-tól megadják...

Egyetemen minden vizsga 60%-tól kettes.


A GYTK még borzasztóbb. 312 pont? Ha megírja a két emeltet 30%-osra (30-ra bakker!!!!!), mellette összehoz egy 70%-os átlagot, meg összeszed az év végi jegyekből 82 pontot, már bent van. Ez mi? Nevetséges. Vagyis inkább szomorú.


Nem akarok bántani senkit, de aki idén épphogy becsúszott vmelyik orvosira, de főleg gytk-ra, az baromira szedje össze magát.

Nem szoktam javasolni senkinek, hogy a nyáron tanuljon, de most bizony azt mondom.

Mert ilyen alappal első évben úgy kivágnak, mint a szél.

2013. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
24%
Emeljék is, az a tavalyi 435 (SOTE-ra) jó volt. Amúgy tapasztalatból tudom, hogy ha igazán akarod, nem lehetetlen jól megírni a két emelt szintűt. Aki meg nem akarja igazán, az meg jobb, ha el sem kezdi, mert bent maradni sokkal nehezebb lesz...
2013. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is az érettségi nehézségén múlik a ponthatár. Amúgy más lassan ott egyetemi anyagot kérdeznek, ami szerintem felesleges. Utolsó: nem, egyáltalán nem azon múlik a későbbi siker, hogy ki hány ponttal jutott be.
2013. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó: Évek óta ugyanaz a követelmény emelt bioszból is és kémiából is. Fent van aneten, meg lehet nézni. Mást nem kérdezhetnek, és nem is kérdeznek.

Ennyit arról, hogy "egyetemi anyag".

És azért igen is összefügg a teljesítmény azzal, hogy ki hány ponttalm jutott be. Vannak kivételek természetesen mindkét irányban (sok ponttal megbukik, vagy kevés ponttal jól teljesít), de azért általában korrelál a kettő.

2013. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%

Megint én. Azzal tisztában vagyok, hogy évek óta ugyanaz a követelmény (és attól még annak egy része valóban egyetemi anyag), de az emeltek nehézsége évről évre változik (pl. az idei kémiát nem kívánnám senkinek se + azért a bioszban is voltak érdekes kérdések, bár azt annyira nem tartottam nehéznek, igaz, hogy csak átfutottam őket).

Meg valóban van akinél korrelál a teljesítmény a felvételivel, van akinél nem, de szerintem utóbbiak sincsenek kevesebben. Lényeg az, hogy az illető bízzon magában, legyen némi szorgalma, és ki tudja alakítani azt a tanulási módszert, amivel megérti a lényeget.

2013. júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!