Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mitől függ, hogy egy főiskolán...

Foltospuszedli kérdése:

Mitől függ, hogy egy főiskolán mennyibe kerül egy félév? Azért kérdem, mert 2012 első féléve 132. 000Ft. -ba,2013. első féléve 155. 000Ft-ba 2013 második féléve pedig 120. 000 Ft-ba fog kerülni (került). Miért vannak ekkora különbségek?

Figyelt kérdés
Az egyik Kecskeméti főiskoláról volna szó. Ha bármit tudnátok segíteni, hogy ez tisztázódjon előttem azt megköszönném.

2013. aug. 19. 23:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha költségtérítéses képzésre vesznek fel valakit, amikor elsőbe beiratkozik kötnek vele egy képzési szerződést (nem azonos a hallgatói szerződéssel!!)

A képzési szerződésben van rögzítve hogy a költségtérítés mértéke a képzés ideje alatt mennyivel emelhető, mennyivel emelkedhet maximum. Mivel itt egyenrangú szerződő fél a leendő diák, és az oktatási intézmény, a diák eldöntheti ilyen feltételek mellett beiratkozik-e. Ez szerintem nagyon fontos hogy mi áll a szerződésben, hiszen előre tervezhetem, hogy én azon az adott áron agy max az emelt áron képes vagyok e kifizetni a tandíjat.

Csökkenteni meg csökkenthetik a tandíjat kötöttség nélkül, attól függ az adott sulinak mennyire kell a diák. Azzal is vonzóvá teszik a szakot, hogy olcsó vagy olcsóbb a tandíj mint másik konkurens főiskolán.

2013. aug. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az Óbudai Egyetemen például úgy van, hogy van egy "Alapdíj", ami szakonként eltér, pl. Gazdálkodási és menedzsment BA 105 000 Ft / félév. És akkor erre jön rá az ú.n. "Kreditarányos díj", ami jelen esetben 3500 Ft/felvett kredit.

Azaz, ha 30 kredited van, akkor kapod meg azt az összeget, amelyet pl. a Felvi.hu-n is közzétesznek, nyilván ha kevesebb, vagy több akkor annak függvényében változhat az összeg, amit ki kell fizetned. Sajnos ez azt is jelenti, hogyha egy tárgy nem sikerül, és mégegyszer fel kell venni, akkor az újra felszámításra kerül, ezzel szembe ha pl. egy diplomád már van, vagy legalábbis befejezett féléveid máshol, akkor azt ha be tudod számíttatni, akkor annyival kevesebb lesz a képzés díja, az én esetemben is például ez van.

2017. febr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!