Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki féléveket csúszik...

Ha valaki féléveket csúszik egyetemen, az valamilyen formában meglátszik majd a diplomában is?

Figyelt kérdés

Szeptembertől mérnöki szakra fogok járni , ahol ugye köztudottan rengetegen csúsznak. A célom (nem kis cél) az , hogy csúszás nélkül megcsináljam , mert elég maximalista vagyok és a szorgalmammal már sok mindent elértem , ezért így más céllal nem is lenne érdemes elkezdenem.


Az érdekelne , hogy egyetemen tényleg ennyire elfogadott/megszokott a csúszás , már-már hozzá tartozik?

Van különbség pl. egy középiskolai bukás meg eközött , úgy értem , aki pl. középsuliban jó tanuló volt , az hogyan tudja ezt "feldolgozni" ? Illetve van-e értelme egy olyan diplomának ami csak sok félév csúszással jött össze ? A munkáltatók nem nézik ezt , nem indul rosszabb esélyekkel ilyenkor az ember ?

Egyáltalán az egész felfogás érdekelne tanárok/diákok/munkáltatók részéről ezzel kapcsolatban összehasonlítva mondjuk a középiskolával.

Azért tettem fel a kérdést , mert szeretnék tisztán látni és mindennel kalkulálni.


Köszönöm a válaszokat!



2013. aug. 19. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Ha csúsznál azzal az állami féléveid fogynak.

Igaz még én nem vagyok benne annyira ebben a dologban,de már két egyetemista volt a családban, de szerintem ez nem marad meg,hogy csúsztál.Mondjuk aki képben van a dolgokkal és tudja,hogy a mérnöki képzés mondjuk 3 év és figyelembe veszi az életkorod,akkor úgy tud kalkulálni,hogy vajon csúsztál-e. A középsulis bukást pedig hivatalosan is rögzítik,hogy nem ment át.

:)

2013. aug. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Sokan csúsznak, ha valaki 1-2 félévet csúszik szerintem teljesen elfogadott.(ha éveket az már kevésbé)Munkáltató fogja látni az önéletrajodból is hogy mondjuk 2013- 2018 tanultál a BME-n alapképzésen de nem hiszem hogy ez lenne a fő szempont.(főleg hogy alig találni olyat aki időben végzett :D)
2013. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Hát az egyetemen a csúszás általában azt jelenti, hogy 1 tárgyból buktál, amire a következő félévben építene egy másik tárgy, tehát azokat csak később tudod felvenni. Emiatt tehát nem szoktak senkit lenézni meg hasonlók, pláne, hogy azért mérnöki szakokon vannak eléggé buktatótárgyak, plusz amit sokan elfelejtenek, hogy még a BME legnehezebb képzéseire is, gyenge közepes érettségi eredményekkel be lehet kerülni, vagyis alapból sok olyan van ott, aki már csak a hozzáállása miatt sem fogja soha befejezni az adott szakot, ők meg aztán buknak dögivel.
2013. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Én csúsztam (a jogon - igaz, munka mellett végeztem), mégis egyetemi oktató és tudományos kutató lett belőlem.
2013. aug. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt szeretném még megkérdezni , hogy honnan lehet tudni egy tárgyról , hogyha nem sikerül elsőre , akkor csúszok-e vele , és ha igen , akkor mennyit ?


köszi

2013. aug. 30. 12:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Megnézed a tantervet, ott fel vannak sorolva, hogy milyen tárgyakat kötelező teljesíteni és a legtöbbször meg is jelölik, hogy melyik tárgynak mi a követelménye (ha nem, akkor külön a tárgy leírásánál az egyetemi honlapon). Tehát mondjuk neked van matek I. nevű tárgyad 2. félévben, és ha megbuksz belőle, akkor nem tudod felvenni a 3. félévben a matek II. nevű tárgyat, mert annak az előfeltétele a matek I.
2013. aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!