Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolában az orvosi...

Középiskolában az orvosi vizsgálaton ha felszólít minket az orvos akkor kötelező levetkőzni? Akár meztelenre?

Figyelt kérdés

Neten olvasgattam ilyen dolgokat hogy vannak iskolák ahol az orvos kötelezi a diákokat hogy vetkőzzenek le meztelenre mert vannak olyan vizsgálatok amik ezt indokolják.

Ha egy orvos mond ilyet akkor azt kötelező megtenni vagy el lehet azt utasítani? Ha nekem azt mondják vetkőzzek le meztelenre és ha nemet mondok akkor mi történik? Mert én úgy hallottam ha nincs meg az orvosi alkalmasság akkor abból gond lehet.

Nem tudom hogyan megy az ilyen nálunk általánosba csak fehérneműre kellett vetkőznünk de ott mondták hogy gimis korban szoktak tartani egy olyan vizsgálatot amikor mindent néznek, csak az valahogy kiesett már nálam hogy is van ez, de itt olvasgattam a neten ott írták hogy volt olyan iskola ahol kötelező volt meztelenül lenni.


2013. aug. 20. 19:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nálunk még a nadrágot sem kell levenni
2013. aug. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Középiskolában ilyen már nincs. Rendőrképzőknél van ilyen csak.

Az orvosi alkalmassági vizsgálat kimerül a szemvizsgálatban, vérnyomásban, reflexvizsgálatban, hallásvizsgálatban és lúdtalpvizsgálatban. Plusz a súlyt és magasságot nézik. De levetkőzni, főleg meztelenre nem kell.

2013. aug. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Most végeztem gimiben,nekem sosem kellett levetkőzni és nem is vetkőztem volna, mindaddig amíg nem látnám indokoltnak(mondjuk sürgősen be kellene avatkozni.)

Nekünk az orvosi vizsgálatok során mindig megmérték a vérnyomásunkat,magasságunkat,súlyunkat, volt fül és szemvizsgálat(nemcsak távollátás,hanem színtévesztést is).

Aztán volt tüdőtérfogat mérés.Kérdezte,hogy van-e valami betegségem.Megnézték még a hátamat,hogy van-e valami rendellenesség. Na itt fel kellett húzni hátulról a felsőt és behajolni!:D de nem volt ebben semmi,megnézte a hátam és kész.Ja még a vizsgálat napján kellett vizelet mintát hozni.

:)

2013. aug. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Teljesen meztelenre nem kell.

Bugyi maradhat az emberen.

2013. aug. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Ez iskola függő. Én informatika szakközépbe jártam, de nálunk volt ilyen vizsgálat 9.,10. és 12. osztályban, mind a háromszor fehérneműig le kellett vetkőzni. Csak így tudták megnézni a gerincet, lúdtalpat stb. Meg fel kellett feküdni egy ágyra és elkezdték nyomkodni a hasunkat.
2013. aug. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

Ha megmérik pl. az ember testsúlyát, még jó, hogy

le kell vetkőzni (fehérneműre), meg levenni a cipőt, mert különben a mérleg azt is mérné

2013. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak felülről kellett levetkőzni.
2013. aug. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

3as válaszoló vagyok

Most jutott eszembe,hogy egyszer (a 4 év gimi alatt) volt olyan,hogy megmondták,hogy adott nap vizsgálat lett.

Egy külön terembe jött a doktornő,csak nők voltak benn és melltartóra kellett leöltözni.Megnézte hátulról a hátam és a pajzsmirigyemet asszem.

:)

2013. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
De csak deréktől felfele kellett "vetkőzni"-
2013. aug. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen meztelenül nem vizsgálhat meg, persze ez csak a rendőrtisztin meg a katonai sulikban szokás inkább bár ott sem kérik azt hogy légy teljesen meztelen csak egy pár másodperces vizsgálat az a része és ennyi.

Középiskolába amúgy nálunk is volt egy iskola doki akinek ez volt a mániája bugyi, melltartóba kellett lennünk egy várószobába négyen voltunk ott lányok, és egyenként hívtak be minket akkor ott az ajtónál már a bugyit és melltartót is levetették volna de nem tették mert az orvos előtte megkérdezte hogy csinálhat-e nemi szerv vizsgálatot is persze ránézésre, páran bevállalták a dolgot ők meztelenül voltak mert közben magasságot is nézték meg minden és akkor ne kelljen azért felöltözniük hogy húzzák az időt de ez nem volt kötelező.

Viszont vannak olyan helyek ahol kötelezően elvárják ezt, de akkor sem kényszeríthetnek erre senkit, akkor szólni kell az igazgatónak és ennyi.

2013. aug. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!