Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-TÁTK szociális munkával...

ELTE-TÁTK szociális munkával kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

1. Tudom, hogy egyre több mindent csak elektronikus úton lehet elintézni. De még az e-felvételi rendszerből letöltött besorolási határozatban is az írták, hogy majd az ELTE-TÁTK küld majd postán 1 csomagot, benne minden lényeges infóval. Még nem kaptam semmit, és aug. 21-e van. Kezdjek el aggódni? Gólyatáborba nem tudok menni, ezért az sem opció hogy majd ott mindent elmondanak.

2. Neptunban bejelentkezni az adott félévre majd a beiratkozás után kell? Ha jól értem ez az, amit ha nem teszek meg 2x 1más után akkor kicsapnak automatice.

3. "Beiratkozás: szept.4 10óra -1.75 Konferencia terem". Nem akarok gyámoltalankodni, de akkor elvileg egyedül oda kell találnom, ugye? Ha valaki esetleg leírná hogy, megköszönném...

4. Van egy önkéntes szociális munka nevű tárgy, neptunban azt írják 1-3. félévben lehet felvenni, 50 óra 3 kreditért. Akkor ez egy félévig tart, és tényleg mindegy mikor csinálom meg? És miben különbözik a közösségi munka nevű tárgytól? (az mindenképpen kötelező az 1. félévben, ha mindent jól értelmezek)



2013. aug. 21. 13:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Én már elvégeztem a szakot, DE!

Nem kell parázni, felvettek, és ez a lényeg. Ha van Neptún kódod akkor megpróbálhatsz belépni, de sanszos, hogy nem fog beengedni az oldal, amig nem iratkozol be, hiszen, úgy még nem kezdtél el aktív félévet. Ha mégis beenged akkor is max, megnézed a leendő kurzusokat és ennyit tudsz tenni. A TÁtK-on az ügyintézés kb. augusztus végén, szeptember elején szokott beindulni, akkor kellett nekünk mindig az órarendet is összeállítani.

Nem kell túlparázni.

A beiratkozásra egyedül is mehetsz, vagy vihetsz is magaddal valakit. Még az én időmben volt külön hely a hozzátartozóknak a hátsó sorokban. A Konferencia terem az északi épületben van (a 4-6os villamos megállójához közelebbi épület), le kell menni a "pincehelységbe" és a legnagyobb terem a Konferencia, de ki is lesz írva, úgyhogy nem kell ezt túlparázni. Jól lehet tájékozódni az épületben.

Az önkéntes munkát, ha rám hallgatsz jó, ha már az első félévben megcsinálod, mert később nem feltétlen lesz időd megcsinálni, esetleg megcsúszol és később végzel. Egy jó tanács: ha teheted mindig mindent akkor vegyél fel, amint első alkalommal lehet, és ne halogass semmit. Az önkéntes munka nevű kurzusnál kint vagy terepen, valami olyan intézményben, ahol szociális munkát végeznek. Magadnak keresel terepet, de ajánlanak is a tanárok, ha nem találsz semmit.

A közösségi munka a mi időnkben még egy későbbi félévben volt (talán 4.) de nem nagy szám az a kurzus, nyilván idén azért is tették az elejére. Ez egy elméleti jellegű tantárgy, kb. azt tanítják, hogy alakult ki a szociális munka, mint professzionális foglalkozás, meg hogy ma milyen területei vannak a szociális munkának (amikor mi tanultuk ezekből is főleg a civil szervezetekre koncentrálltak), tehát az önkéntes munkával szemben ez egy elméleti tárgy lesz.

Ha van még kérdésed, akkor irj nyugodtan, akár privátot is!

2013. aug. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!