Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a vélemény a BME építészmér...

Mi a vélemény a BME építészmérnöki karról? Nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés

A matekkal szeretnék kezdeni valamit, de a fizikaoktatás az iskolámban elég gyenge, ezért matek-biosz szakos vagyok. Az hátrányt jelenthet, ha nem fizikából hanem bioszból érettségizek? Matekból egy emeltet szeretnék majd letenni.

Másrészről érdekel az is, hogy milyen ott a közösség, a tanárok, vannak-e bulik, és hogy megéri-e kolisnak lenni?

17/L


2013. aug. 22. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A biosszal kicsit rossz irányba haladsz, ha valóban építész szeretnél lenni, ugyanis a felvételi követelmény:

-matek és fizika (az egyikből kötelezően emelt szintű érettségi)

-rajz alkalmassági vizsgán való "megfelelt" értékelés.


A közösség szerintem nagyon jó, elég összetartó társaságok szoktak kialakulni (persze ehhez neked is nyitottnak kell lenned ). Bulik is vannak (viszont azért nem mindre tudsz majd elmenni, mert elég időőrlő ez a kar...) Én is kolis vagyok, és nagyon szeretem. (: Szerintem teljesen megéri. Néha ugyan érezheted, hogy vannak hátrányai, de szerintem így is több a pro, mint a kontra.

Ha a BME-re jössz, a legjobb tanároktól tanulhatsz, magas szintű szellemi közegbe kerülsz.


Elvégezni viszont egyáltalán nem könnyű. Egész embert igényel, sok a feladat, kevés rá az idő. Fontos, hogy lelkesedj, mert anélkül meg is keserítheti az éveidet az egyetem. És szeress rajzolni!


Üdv, egy másodéves

2013. aug. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kis kiegészítés az előző válaszhoz, matek valamint fizika mellett lehetőség van az építési és építészeti alapismeretekből is érettségizni, én most erre vállalkozok, kicsit nehéz így, hogy nagyon ritka érettségi tantárgy, nem sok útmutató van azzal kapcsolatban, hogy milyen irányban haladjon a tanmenet, mert tejesen magamnak kell kidolgozni majd mindent, szóval szerintem, így hogy van fizikád, érdemesebb lenne azt bepróbálni :)
2013. aug. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak :)
2013. szept. 1. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!