Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Még lehetnék színésznő? NEM...

Még lehetnék színésznő? NEM AMERIKA, NEM TV, MAGYARORSZÁG, SZÍNHÁZ!

Figyelt kérdés

ÉN NEM A BROADWAYRE VÁGYOM!!!

Itt Magyarországon szeretnék, még csak nem is TV-ben, hanem a színpadon szerepelni. Tavaly pályaválasztás előtt álltam, amikor felvetettük a családdal, hogy talán mehetnék ilyen irányú gimnéziumba, de ez valamiért el lett felejtve.. Közgazdasági gimnáziumba fogok járni szeptembertől, de nagyon szeretnék a Színművészeti Egyetemre járni érettségi után. Táncolni azért elég jól tudok, a hangom nem tökéletes, (igen, tudom, ezzel születni kell) de egy énektanár talán csiszolhatna rajt úgy, hogy mernék közönség elé állni.

Igazából a legeslegnagyobb kérdésem az, hogy nagy baki-e hogy közgázba jelentkeztem és, hogy ettől függetlenül még összejöhetne-e a Színművészeti Egyetem?!



2013. aug. 22. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A szinmuveszetin kutyat macskat nem fogja erdekelni honnan jottel. Kiemelkedoen tehetsegesnek kell lenned, vagy hires szinesz papaval kell rendelkezned. Azert legyen b terved, mert oda nagyon!! nehez bekerulni. 900 jelentkezobol 10-15 fot vesznek fel, aminek a fele fiu. (az az erzesem, hogy te lany vagy, bocsi, ha tevedek) En szinesz altalanosba, majd gimibe jartam, sok-sok szinesznek keszulo ismerossel. (anyukam szinhazban dolgozik) Az osszes ismeros kozul osszesen 2 embert vettek fel, pedig tobb volt nagyon tehetseges. Probald meg nyugodtan, nincs vesztenivalod, de legyen egy realisabb terved is.
2013. aug. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Teljesen reális amit írsz, köszönöm! :)

Tuttommal vannak még mondjuk egyetemek/főiskolák amik ezzel foglalkoznak, talán ha pár 'gyengébb' illetve kevésbé híres, vagy nem is tudom, nem jut eszembe a megfelelő szó rá, tehát ha nem vagyok túlzottan nagyravágyó, inkább azokat próbáljam?

2013. aug. 22. 18:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Nivos meg 1 van, kaposvaron. Ott is hasonlo a felveteli helyzet. A tobbit studionak nevezzuk. Anyukam munkahelyere is evente jonnek a studiosok, de beloluk nem surun lett szinesz. A tobbseg kiment angliaba szerencset probalni... Raadasul ezek fizetosek is. En ezeket semmikepp nem ajanlom, mert nem eri meg.

Az a baj, hogy egyaltalan nem konnyebbseg, hogy te csak itthon akarsz ervenyesulni es csak szinhazban. Itthon is nehez, szinhazban plane. Divat lett nem szerzodtetni a szineszeket, tehat nincs allando helyuk, csak felkeresre mennek. Ez borzaszto kiszamithatatlan, nem biztos a megelhetes. (mondjuk, ha bekerulsz a szinmure, ugy azert joval nonek az eselyeid)

Ezen felul, ha lany vagy, a csalad szempontjabol sem optimalis ez a szakma.

A verseny pedig tenyleg hatalmas. Tudom, mert ebben nottem fel. Rengetegen vannak, akiknek ez az almuk. Ha hasonlitani akarnam, akkor ahhoz, hogy "hallivuudi" szinesz lehess 100/0000.1 az esely. Ahhoz, hogy itthon legyel 100/0.5. Nem tul kecsegteto. :(

2013. aug. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
megint csak teljes az igazság, de nekem nem ez az álmom.. illetve ne értsd félre, tényleg nagyon szeretném, de én nem a High School Musical és egyéb tinisorozatok vagy mik miatt választanám, hanem mert egyszerűen ez az az dolog amit élvezek, szeretek szerepelni,és akár hányszor színházba vagyunk, mindig bosszankodom, hogy mért nem én állok ott, és én adom elő.. Fuuuu Nagyon irigyellek, mert te ebben nőttél fel..:) Meg különbenis.. ki tudja mi lesz még 4 év múlva, mire leérettségizem.. Mindenesetre, nagyon szépen köszönöm, Te pontosan azt írtad le, amit kerestem! :)
2013. aug. 22. 19:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudom, melyen aterzem, mert en is igy voltam ezzel. :) Csak az a baj, hogy akik ilyen suliba mentek velem egyutt altalanosba, majd gimibe, azok se csak habcsokrol almodoznak, hanem komolyan ez az eletuk. Es tobb szaz ilyen van. Mi altalanosban este 7-ig bent voltunk proban, es mindenki biztosra vette, hogy szinesz lesz. Volt kulon beszedtechnikank, tancunk, drama orank. Aztan persze maskepp alakult...

En anno megnyertem a sajat darabommal az orszagos gyermekszinhazi versenyt, odakat zengtek, hogy milyen jo szinesz leszek, aztan megse. Ezt nem dicsekvesbol irtam, csak, hogy lasd, tehetsegesnek iteltek, es megse lettem szinesz. Ahogy nottem, ugy lattam at egyre jobban. Prostitualt szakma lett ez, annak van eselye, aki jo iranyba helyezkedik... Lanykent meg...egyreszt a fiuk sokkal keresettebbek, mert kevesebben jelentkeznek, masreszt a csalad. Anyukam munkahelyen nagyon keves szinesznonek van gyereke, akinek van, annak is max. 1. Egyszeruen, mert nem fer bele. (felteve, ha nem tellik babysitterre, es ha nem a nemzetibe, vagy az operettbe kerulsz, akkor bizony nem tellik)

Orulok, hogy segithettem, es sajnalom, hogy kicsit le kellett tornom a lelkesedest.

Azt javaslom vedd magadhoz Montagh Imre Tiszta beszed c. konyvet, es gyakorolj abbol sokat.(ez mindenhol kotelezo) Olvass klasszikus irodalmat, tanulj verseket, mondj prozat szabadidodben. Enekelgess mindenfelet. Nepdalt, mudalt egyarant. Igy nem leszel felkeszuletlen. Ami kicsit nehez lehet, hogy lesz ilyen spontan feladat, mint pl. a beugroba. Arra a drama sulisok gyakorolnak 4 evig. Viszont, ha benne vannak a baratnoid, jatszhattok ilyet otthon is. Irtok cetliket, mint a beugroban, es improvizaltok. Nagyon vicces es fejleszto. En 21 evesen is imadom. :)

4 ev alatt pedig tenyleg lehet barmi! En 11 evig szineszetrol almodtam, aztan most egyetemen vagyok, genetikuskent. :D Ha szinhazba megyek, nekem is faj, hogy nem allok ott, de elfogadtam. Kivanom, hogy megtalald Te is a sajat utadat! :)

2013. aug. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Neked legalább volt lehetőséged ezeket átélni, hogy milyen egy színpadon állni miközbe több százan néznek. Fuu nagyon ügyesvagy, gratulálok az első helyhez.:)Igazából, nem is kellene főállásnak, mert Veszprémbe is gyakran járunk színházba, és ott is több a 30-40 év körüli hölgy/úr, és azért egy ilyen kisebb társulatban, biztos nem kapnak annyit, hogy főállásban megéljenek. De én ezzel is teljesen beérném, tényleg nem Hollywoodra vágyom, csak egy kis figyelemre. Köszi, megfogadom a tanácsod, énekelni amikor csak tehetem éneklek itthon, a könyvről még nem hallottam, de akkor itt az ideje egy kicsit felfedezni, általánosba elég sokat küldtek prózamondó versenyekre, és szeretek is verset/szöveget tanulni! Nagyon sokat segítettél, és egyáltalán nem vetted el a kedvem, azt írtad le amire számítanom kell. Köszi!:)
2013. aug. 22. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!