Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segitsééég! Most leszek 8. as...

Dorci26 kérdése:

Segitsééég! Most leszek 8. as és az apám nem engedi h művészeti suliba menjek. Mindent probáltam de azt mondja h azzal nem viszem semmire amire én azt feleltem h, jaj mert mással igen. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 25. 19:35
 1/5 anonim válasza:

Mond meg, hogy ez a te életed és neki az a dolga, támogasson DE előtte gondold át, hogy miért nem engedi!

Tehetséges vagy? Tényleg? A tanárok is így gondolják?

2013. aug. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondd, ez érdekel, ezt szeretnéd. Ha olyanba kényszerítenek, ami nem érdekel, amit nem szeretsz, akkor semmire sem viszed és még szomorú és LELKIBETEG is leszel. Legyél határozott, kitartó és járj előkészítőre, ha nehéz a felvételi.(ha tart az iskola, ahova szeretnél menni, akkor a legjobb, ha oda jársz, ők tudják mit akarnak a felvételin tőled. 2% tehetség 98% szorgalom- ez a recept a nagyok szerint
2013. aug. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, művészeti suliba nem elég 2% tehetség, sokkal több kell. Kedves kérdező, mondd meg apudnak, hogy te ezért lelkesedsz, ez érdekel, így tudod elképzelni a jövődet. Anyukád hogy áll hozzá a dologhoz?
2013. aug. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen művészeti suli?

Rajz?

2013. aug. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Edison: “A zseni 1% inspiráció és 99% verejtéket jelent.”

Chaplin: “A tehetség semmi – a fegyelem minden.”

J.S. Bach:”Bárki eljuthat az én szintemre, ha olyan szorgalmas, mint én voltam egész életemben.”

Goethe:”A zseni=szorgalom.”

A legnagyobbak mondják ezt.


Nekem az a tapasztalatokon nyugvó véleményem, hogy minden egészségesen született kisgyerek tehetséges. Az óvodás rajzai artisztikusak. Azután az iskolában történik valami.. 6.-7. osztályos már riadtan közli: nem tudok rajzolni/énekelni stb. Iszonyúan eltolódik a racionális képzés felé a tanítás, és túlterhel, másra nincs ideje, kedve a diáknak. A képességfejlesztés meg elsatnyul, lemarad. Heti egy rajz? Egy ének óra? Szóval szerintem mindenkinek művészeti iskola lenne jó -nem lenne annyi szorongó, szomorú, pszichotikus felnőtt. A cipőfelsőrész-készítőnek, a malomellenőrnek is jobb lenne, ha tudna rajzolni, énekelni, táncolni, írni- vagyis a ki tudná fejezni magát. Az, hogy mi lesz majd, a következő 10-15 évben dől el, de az, hogy ezt SZERETNÉ, az nagyon fontos.

Csak "azzal viszi valamire " az ember, amit szeret.

Kérdező, ezt mutasd meg szüleidnek is, és ha gondolod mailben továbbiakat is írok a meggyőzésre.

-aanna-

2013. aug. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!