Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakok azok, amik...

Milyen szakok azok, amik nekem valóak lennének, ha nem is vagyok túlságosan reál, de humán beállítottságú sem?

Figyelt kérdés

Tehát a kettő között vagyok kb. Nem hiszem, hogy pl. egy műszaki képzést el tudnék végezni. Túl sok lenne a matek/fizika.

Viszont nagyon humán szakra sem akarok menni. Gondolok itt pl. bölcsészetre.


Igazándiból szeretem a matekot/föcit/törit/nyelveket.

Nem szeretem a túl elméleti dolgokat, a matekkal is az a gondom, hogy egy bizonyos szint felett nekem már túl elvont.

De igazándiból majdnem minden tantárgyból jó vagyok, aztán úgy kiemelkedően egyből sem.

Ezekből mit lehet kihozni?


2013. aug. 26. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Mehetsz földrajz szakra, ott matekozhatsz is. Mehetsz törire vagy nyelvszakra. Adja magát, nem? :D
2013. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olyanra gondoltam, ami fele-fele arányban humán illetve reál. :)
2013. aug. 26. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Valamilyen gazdasági képzés

BGF pénzügy-számvitel pl.

2013. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos szint felett már minden eléggé "elvont", úgy nem lehetsz jó szakember, ha csak a felszínét kaparod meg a dolgoknak. Ha valamit tanulsz, abban el kell mélyedni, és gyakran nagyon unalmas, feleslegesnek tűnő, nehéz részeken kell átrágnod magad, hogy a végén legyen egy átfogó tudásod. És ne a tantárgyak alapján válassz szakot magadnak, hanem az érdeklődési körödnek megfelelő témában.
2013. aug. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Feladtad a leckét Lysandeer:) Igazából én is a nyelv szakokat tudnám ajánlani, vagy a gazdaságtudományi képzések között is szétnézhetnél(pl. emberi erőforrások). Ismerősöm mesélt egy olyat, hogy cégeknél tréningeket és előadásokat tart(összekovácsolja az embereket), de mindig máshol dolgozik, és nagyon jól fizet, ennél konkrétabbat nem tudok, nem tudom, mennyire érdekelne. Sajnos azzal nem vagyok tisztában teljesen, hogy mennyire telítettek ezek a szakok/milyenek az elhelyezkedési lehetőségek később. A műszakit nem ajánlanám(jó és nincs vele bajom, de hamarosan olyanná fog válni, mint az informatika anno). Innen amiben viszonylag sok lehetőséget látok az a molekuláris bionika(de ez nem igazán felel meg a feltételeidnek). Az alapszakok(kémia,matek,föci stb.) is jók, sok felé el lehet indulni mesterképzésen.


Sok sikert a választáshoz!

2013. aug. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vegul penzugy es szamvitelen kotottem ki.
2014. júl. 29. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!