Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan (és milyen) egyetemeket...

Hogyan (és milyen) egyetemeket jelöljek be a megadott szempontok alapján? (gépészmérnök)

Figyelt kérdés

Üdv.

Gépészmérnöknek szeretnék tanulni, most leszek 12.-es. Év végén egy emelt matekot és közép fizikát tervezek, remélem jól sikerülnek majd.

A családom azt mondja hogy mindenképpen jelöljem meg a BME-t, holott én úgy érzem hogy annyi pontom nem lesz, és akkor felesleges lenne azt betenni első helyre..

Tehát egyelőre ezt gondoltam:

1. BME-gépészmérnök

2. Óbudai Egyeteme-gépészmérnök

3. SZIE-gépészmérnök


Azt hallottam a SZIE is nagyon jó, de a lakhelyemtől 4 órányi utazással lehetne oda eljutni.. Pesten mindig át kéne szállni, és közben várni majdnem 1 órát.


Ami biztos, hogy a gépészmérnökin belül a járművekkel foglalkozó rész egyáltalán nem érdekel.


Az óbudain van olyan hogy CAD-CAM-CNC szakosodás a gépészmérnöknek. Ez mit jelent pontosan?


2013. aug. 27. 21:58
 1/1 anonim ***** válasza:

A CAD-CAM-CNC (gyártástechnológia) szakirány, ahol a hallgatók a gyártási folyamatok tervezésével, a tervezés során alkalmazott számítógépes eljárásokkal, szerszámok és készülékek tervezésével ismerkedhetnek meg a hallgatók. (óbudai egyetem honlapján van így leírva szó szerint)

Hármat lehet megjelölni, ez pont 3, semmivel se vagy elöbbre ha mondjuk az óbudait vagy a 3.-t raknád előre, max annyival hogy úgy semmi esélyed a BME-re. Hiszen ha mondjuk a sorrended:

1 óbudai

2 SzIE/BME

3 SZie/BME

és felvesznek óbudaira, akkor BME re be se kerülhetsz, hiába lenne annyi pontod, így meg ha nincs elég pontod BMEhez,akkor automatikusan a 2. helyre vesznek fel, ha oda elég. Jó ez a sorrend.

2013. aug. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!