Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolában kötelezhetnek...

Középiskolában kötelezhetnek arra, hogy lezuhanyozzak testnevelés óra után?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most megyek szakközépiskolába eddig általánosban egyszer sem zuhanyzott senki tesi után. De olvastam egy kérdést amiben egy 7. es srác arról írt, hogy nekik kötelező a zuhany különben osztályfőnökit kapnak. Erre kényszeríthetnek középiskolában? Egyáltalán jogilag ez engedélyezett dolog lenne? Előre is köszi! 14/f

2013. aug. 28. 00:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
31%
Attól függ milyen a házirend
2013. aug. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
29%

Nálunk meg mindenki magától megy zuhanyozni

(Nem kell kényszeríteni)

2013. aug. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sokáig nem zuhanyozott senki tesi után, aztán elkezdték páran, és utána mindenki zuhanyozott. Nem tudom, hogy egy iskola házirendje milyen hülyeségeket írhat elő, de egy izzasztó tesióra után a zuhany több szempontból sem rossz szerintem...
2013. aug. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy van aki magától megy de ezt előírhatja a házirend, hogy nekem nyolc másik fiúval együtt meztelenül le kell zuhanyoznom minden nap (mert elvileg 9. be minden nap van tesi)? Ez kicsit furcsa. Nálunk általánosban ha ilyen lett volna és persze a sokadik ofői után zuhanyoztunk volna akkor arról szólt volna ez egész, hogy az osztály "menői" elkezdték volna terjeszteni, hogy kinek mekkora meg szőrös-e, meg körülmetélt-e? Hát erre engem ne kényszerítsenek.
2013. aug. 28. 00:29
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is házirend kérdése. Amúgy az idővel van baj még, hogy közben a másik osztály nem tud öltözni, rátok telepszenek, nincs is annyi zuhanyzó, nem fértek el, közben meg készülni kéne nektek is a következő órára, meg még föl is kell érni a teremhez.
2013. aug. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
36%
Nem látom a problémát azzal, ha együtt kell zuhanyoznotok, már rég volt, hogy ennyire szégyellős lettem volna. :)
2013. aug. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Ez meg a másik egy 10-15 perces szünetben ez kivitelezhetetlen késés nélkül. És ha a házirend előírja, hogy le kell zuhanyozni akkor ez jogila szabályos?
2013. aug. 28. 00:45
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, általában az ember elfogadja a házirendet, ha nem különösebben abszurd. Ha kötelező a zuhany, de nincs rá idő, az elég elbaltázott dolog lenne pl.
2013. aug. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem látod a problémát? Akkor elmagyarázom. Egész életemben úgy voltam vele, hogy meztelenre csak szakorvos (urulógus) előtt vetkőzöm le és régebben a szüleim előtt. De alsónadrágig abszolút nem voltam/vagyok szégyenlős. Alsógatyára bárki előtt levetkőzök. DE meztelenre nem. Azért az kicsit furcsa lenne egy kabinban egy másik gyerekkel zuhanyozni (mert nincs tív külön elválasztott kabin) hetero létemre.
2013. aug. 28. 00:49
 10/26 anonim ***** válasza:
49%
OK, értem, hogy szégyenlős vagy ennyire, ebben nem tudok segíteni. Heteró ismerőseim többsége számára semmilyen problémát nem jelent az, hogy meztelen legyen vele azonos neműek társaságában (akár a kollégáimról, akár a barátaimról van szó...). Szerintem kár belőle ekkora problémát csinálni...
2013. aug. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!