Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egész napos iskola 8. osztályban?

Egész napos iskola 8. osztályban?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy a most következő tanévben kezdődő "Egész napos iskolás" törvényváltoztatás érvényes-e azokra a tanulókra, akik nem ebben a rendszerben kezdték meg a tanulmányaikat? Én most megyek nyolcadik osztályba, és nem valami szimpatikus ez a változtatás.



#iskola #személy #érintett #egész #napos #törvényhozatalban #karóba
2013. aug. 29. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Te még elég intelligensen tetted fel az kérdést, gratulálok! Egyébként a minden évfolyamon bevezetik az azt jelenti, hogy igen, rád is érvényes. Szülő írhat kikérőt, amit az igazgató vagy elfogad, vagy nem.


Viszont ha utánaolvasol kicsit, akkor ez ki is derül. origo, index, eduline. mindenhol írnak róla. az más dolog, hogy az iskolák is másképp értelmezik, de mindegy. kötelező, de el lehet kérni. vagyis nem köelező, csak kell vinni papírt.

2013. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Ez a kikérés akár egész évre vonatkozhat, vagy csak bizonyos időre? Régebben voltam már 1-2 hétre kikérve utazás miatt, és azt gond nélkül elfogadták.
2013. aug. 29. 14:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

bármilyen időtartamra vonatkozhat.


pár cikk, amiből tájékozódhatsz:

[link]

[link]

[link]

2013. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Igen, minden évfolyamra vonatkozik ez az új változtatás.

Tudomásom szerint, alapállásban minden tanulónak kötelező benn maradni egész nap.

Ugyanis a "régebbi" kötelező tanórák (5.6.óra kb)után lesznek még a szakkörök, felzárkóztató foglalkozások, versenyre/továbbtanulásra felkészítések, illetve a tanulószobai idő, amikor az aznapi házi feladatot kell kötelező jelleggel elvégezni.


Ez alól csak az kaphat "felmentést", akinek a kikérését az igazgató elfogadja.


Pl. ha valaki bizonyos átlag fölött van, rendszeresen van házi feladata, akkor azt lehet, hogy hamarabb elengedik, és csak bizonyos napokon kell maradni versenyre készülni.

Vagy ha valaki egy sportegyesület tagja, és edzésekre jár, akkor azokon a napokon kérhető ki, arra az időpontra. De akkor arról kérhető hivatalos tagsági, stb. igazolás.


Aki közepes tanuló (nem kiemelkedő), vagy gyenge, az meg csak maradjon benn és tanuljon. Rájuk fér.


A lényeg, hogy alapvetően mindenkinek kötelező benn maradni, a kikérőt pedig nem köteles az igazgató elfogadni, eltekintve egy-két szélsőséges esettől.

2013. aug. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen,sajnos kötelező.Hogy rohadjanak meg...Szintén 8.osztály
2013. aug. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem 4,8-as átlaggal el fognak engedni. Köszönöm a választ mindenkinek. :)
2013. aug. 29. 18:29
 7/7 anonim válasza:
Szerintem ez hasonló a külföldi példához. Ott is délután bent vannak, edzések testnevelésóra szakkörök különórák... Legalábbis az én sulimban így volt. A baj csak az hogy ott ez mellett 9kor kezdődik a tanítás hosszú ebédszünettel és könnyebb órákkal. Egy évig voltam cserediák de istenem ég és föld! Mind1 személyes véleményem szerint az okosok akik akkor tanultak mikor még a számolás is nagy dolog volt úgy döntenek a tanulásunkról hogy nem is néznek utána milyen szempontok vannak. Azzal hogy 4ig bent fogtok szenvedni nem lesz jobb a jegyetek (talán pár embernek) de én pl egyáltalán nem tudok tanulni más jelenlétében. Lehet nincs igazam lehet rosszul látom én csak személyes dolgokat mondok. Ehhez társul a heti 5 tesi és a kötelező "önkéntes munka" (mi így csúfoljuk) és lassan lehet készülni a kötelező emelt szintű érettségire mert azt is beszélik egy ideje... Akik erről döntenek bár kijárnák még egyszer az iskolát :) sok sikert csajszi/pajti
2013. okt. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!