Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek se jó a mindennapo...

Szerintetek se jó a mindennapos testnevelés?

Figyelt kérdés
Most megyek középiskolába ésnelvileg minden nap lesz tesi. Eddig max heti 3 volt azis alacsony színvonalon. Nem utálok mozogni sőt heti kétszer járok kondi terembe. Edzést is csak max heti hármat ajánlanak mert túledzéshez vezethet a több edzés. Aki nem sportol annak kell a heti kettő három óra de öt az sok. Nekünk 8. ba kevesebb óránk volt mint az ötödikeseknek a plusz tesijük miatt. Szerintetek van értelme plusz órában tesizni ahelyett, hogy korrepetálást tartanának néhány tantárgyból annak akinek szüksége van rá? Vagy engednének el korábban és többet tudnánk tanulni. Ti helyeslitek a mindennapos tesit? Leírnátok a tapasztalataitokat, véleményeteket? 14/f

2013. aug. 30. 12:44
1 2
 1/14 anonim válasza:
98%
Szerintem nem jó, mert én amúgy is mozgok, és sok órám van (külön nyelvórák, egyebek), és ez még zsúfolja a napokat. 16L
2013. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Nincs semmi értelme, mert tényleg nem ér semmit a legtöbb iskolában, függetlenül attól, hány van belőle. Akkor már inkább kötelezővé kellene tenni egy sportág választását.
2013. aug. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát igen mint írtam alacsony színvonalon ez kb abból állt, hogy tíz kör futás a sportpályán aztán csinálj amit akarsz mert bement az "irodájába" tv-t nézni, meg gépezni. Emellett hülye játékokat is kellet játszani pl a kicsi tornateremben focizni persze kötelező (megmondani se tudom, hányszor rugtak tökön) aztán kidobós (volt pár szadista gyerek). És kb ennyi jah meg iskolaszünetek utánnkidolgoztatta a belünket mert mindenki "elhízott". Aztán év elején végén kislabdadobás, futás stb osztályzása persze senkit nem önmagához képest hanem a legjobbakhoz képest. Most ennek a felesleges időtöltésnek növelni az óraszámát teljesen értelmetlen dolog.
2013. aug. 30. 13:10
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Sajnos ti avgytok kevesebben, akik amúgyis mozognak, főleg a gimi vége felé a nagyobb százalék, szinte semmit nem sportol, nekik pont azért, mert ezek a tesi órák nem a hajtásról szólnak, ez pont jól jön.. Minden nap mozognak picit.. Elenyésző azoknak a százaléka, akik ha hamarabb hazajutnak valóban tanulnak is, korrepetálást pedig leszervezni, mindenkinek saját szögségletihez iskolai kereten belül szinte lehetetlen..
2013. aug. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nekünk 7.-8. ban hetente volt osztályfőnöki óránk és amikor nem volt semmi megbeszélnivaló akkor akinakarr hazament aki nem annak tartottak fizika korrepetálást, felkészítést a dolgozatra (ez pont jó volt mert csak így tudtam 5-ös lenni fizikából). Szóval meg lehet szervezni a korrepetálást. Aki meg ha hazaér és nem tanul annak felesleges a tesióra is. Egyébként tényleg sokan nem sportolnak semmit de nagy részük nem az iskolában fogja megszeretni a mozgást.
2013. aug. 30. 13:58
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Mivel én plusz órákra is jártam, így heti háromszor nyolc, egyszer hét és egyszer hat. Háromszor volt nulladikom egy héten és volt mikor négy (!!!) után értem haza. Utána meg ki voltam ütve egy órára. Házit is folyton a suliban csináltam, és ez így lesz ebben az évben is szerintem. :/ Szóval szerintem elég nagy hülyeség.
2013. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Váci Fegyház válasza:
97%

Aki akarja, úgyis meg fogja kerülni. Ha focizni kell, beáll a kapuba, hülye lennék rohangálni alapon, kosarazás közben meg csak sétálgat. Nálam ez bejött. :)

Ha meló van, akkor meg csakis a minimumot nyújtani és kész.

Aki akar, sulin kívül jobb körülmények közt is sportol.

2013. aug. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy el lehet "lógni" de azért, hogy kapus legyek meg sétálgassak arra felesleges elcseszni egy órát akkor inkább megcsinálnám a házifeladat egy részét ami lássuk be értelmesebb dolog lenne.
2013. aug. 31. 12:07
 9/14 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon szar mondjuk szeretek tesizni meg minden meg szinte a legjobb vagyok benne de ez túlzás! Remélem ebben az évben nekünk sem lesz öt. 13/F
2013. aug. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%
Túl sok
2015. ápr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!