Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egész napos suli? Hogy gondolt...

Egész napos suli? Hogy gondolták ezt?

Figyelt kérdés

Hallottam egy haveromtól, hogy be akarják vezetni a 16 óráig tartó iskolát, és csak az mehet haza, akinek edzése vagy különórája van. És mikor szórakozzon a gyerek? Melyik nyomorul találta ki ezt? Én például programozni tanulok egy ismerőstől minden héten egyszer. Ő hogy adjon róla papírt? Nem szaktanár. Ennyit az emberek hobbijáról.

Üdv:

Egy 8. osztályos tanuló, akinek sajnos nincs még szavazati joga.



2013. aug. 30. 20:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
A programozó ember nem ér rá hétvégén vagy 16 óra után? Mert gondolom te bármikor szívesen mész hozzá, hiszen ez a hobbid.
2013. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Igen, ez a dolog így is megoldható, de szerintem ez egy kicsit sok. Keljek fel fél 7-kor, és maradjak bent 16-ig, aztán menjek haza tanulni, mert ha lehetőséget adnak is rá bent, nem úgy ismerem az évfolyamtársaim, mint csendes emberek. Szóval most ott járok, hogy otthon vagyok 16.30-kor, és tanuljak még 18-ig? És mikor tudok mondjuk olvasni, filmet nézni, vagy esetleg elmenni a haverokkal? Azt akarják, hogy a gyerek stresszes és fáradt legyen hétvégére, és egész nap aludjon? Nem értem, hogy kinek az agyából pattanhatott ki ez oly módon, hogy kötelezővé teszik.

Persze, azoknak a gyerekeknek, akik kisebbek, és nem nagyon szeretnék a szüleik otthon hagyni őket egyedül, jó, de nekem? Ez röhejes. :(

2013. aug. 30. 21:16
 3/17 anonim ***** válasza:
Még a középiskolások sem szoktak napi másfél órát tanulni. Csak néha dolgozatra valamit. Egyébként biztos lesz felügyelő tanár, mint a napköziben így simán lesz lehetőséged megcsinálni a házit. Akár 2-3 órád is. Akár könyvet is vihetsz magaddal, és ha befejezted a házit, olvasol négyig. Mire hazaérsz már letudta a napi tanulást és olvasást. Jöhet a filmnézés és a parti a haverokkal.
2013. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Értem én amit mondasz, így is meg lehet oldani, de akkor sem látom értelmét ennek az egésznek. Miért nem lehet erre úgy tekinteni mint lehetőség? Miért kell rögtön kötelezni az embert? Emellett a másik téma az még az ebéd. Menza? Pff... Kötelezően fizessék be a szüleim azt a sok pénzt azért, hogy kapja egy-két tányér trágyát? Vannak tanulók, akik eddig is a börtönre gondoltak amint szóba került az iskola. Időpazarlás, a pedagógusoknak és a legtöbb gyereknek egyaránt.

(Eddig egy tanulószoba nevű dolog volt, ahova fél évig jártam is régen. Volt felügyelő tanár, de sajnálatos módon egyeseket ez sem tántorított meg a zajongástól. Ezért vettek ki a szüleim még akkor.)

2013. aug. 30. 21:32
 5/17 anonim válasza:
100%
Én is 8.os vagyok és nálunk az hazamehet órák után, akinek a szülei írnak egy kérvényt vagy hoz igazolást hogy külön tanárhoz megy vagy edzése van.(a kérvény a 4es 5ös tanulóknak szólhat minden napra)
2013. aug. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tényleg? Remélem nálunk is működik ez a rendszer. Köszönöm, hogy írtál, majd azért rákérdezek, mert egyenlőre egy illetékessel sem váltottam szót.
2013. aug. 30. 21:43
 7/17 anonim ***** válasza:
Kibírod, ha véletlen eljutsz az egyetemig akkor lesz olyan h reggel 8-tól este 10-ig óráid vannad, ahhoz képest nem tűnik soknak ez a 4 óra, mivel középsuliban amúgy is jönnek a + órák stb, el fog tartani egyébkt is addig
2013. aug. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Értem én, de mit fogunk csinálni délután 4-ig? Új óránk nem nagyon lesz. Akkor szívesen is maradnék, ha valami hasznosat tanítanának.
2013. aug. 30. 22:05
 9/17 anonim ***** válasza:
Bent kell maradni 16 óráig, de lehet kérvényt íratni a szülővel, hogy ne kelljen bent maradnod négyig, és ha az igazgató jóváhagyja akkor hazamehetsz 4 óra előtt. Ez minden általános iskolára vonatkozik az országban.
2013. aug. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%
Fölöslegesen hisztiztek,2-3 ig úgy is van órája egy nyolcadikosnak,most azt az 1-2 órát eltudja ütni tanulással és olvasássl,vagy beszélgetéssel
2013. aug. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!