Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az elég indok arra hogy a...

Az elég indok arra hogy a hetedikes lányomnak ne kelljen bent maradnia az iskolában négyig, hogy 20 perc míg hazaér és nem szereti a menzás ételeket. Ezért nem fogok x ezreket kifizetni, hogy menjen a kukába! Ezt az indokot az igazgató elfogadhatja?

Figyelt kérdés

#Iskola négyig #iskola hetedik
2013. szept. 1. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Esetleg irasd be valami sportfoglalkozásra.

Akkor biztos elengedik, ha beleírod, hogy háromtól van edzése

2013. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem is kötelező indokolni, de szerintem elfogadja, ha mégsem akkor jogorvoslati kérelemmel a tankerület vezetőjéhez kell fordulni.
2013. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az intézményvezetők keze is megvan kötve, hogy milyen indokok esetén engedhet el tanulót.

Tehát ez nem az intézményvezető szubjektív döntése.

Ő is kötve van.


Tudom, a médiában azt harsogják, hogy nem kell még indok sem, elég a szülői kikérés.


Csak ezzel tudatosan egymásnak ugrasszák a szülőket és tanárokat, diákokat és tanárokat, sőt.... tanári karon belül sem kicsi a feszültség, így a tanárokat is egymás ellen fordítják az újítások.


Ezt tanárként mondom.


Én személy szerint higgadtan próbálok meg egyezségre jutni azokkal, akikkel lehet.


Csak a média szépen keresztbe tesz... :(

2013. szept. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.
2013. szept. 1. 17:49
 5/8 anonim válasza:
Egy ilyen indok senkit sem érdekel,némely iskolában sőt a legtöbben külön formanyomtatvány van és csak ki kell tölteni és egész évben nem kell ott maradnia a lányodnak!
2013. szept. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen már megtudtam,hogy holnap kapnak egy lapot és azt kell kitölteni a szülőknek, hogy marad-e négyig.
2013. szept. 1. 19:47
 7/8 anonim válasza:
Nem kell megindokolni :D
2013. szept. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De, meg kell indokolni. És valószínűleg az nem lesz indok, hogy simán hazamegy a gyerek. Legalábbis nálunk az iskolában ezt mondták, hogy ilyenre nem engednek el senkit. A rendőr akár az utcán megállíthatja a gyereket, akkor nála kell lennie a kikérő lapnak, amin viszont az indoklásnak is rajta kell lenni. És ha azon pl. az van, hogy du. 2-től angolra jár a gyerek, és mondjuk du. 3-kor az utcán találja a rendőr, akkor szépen visszaviszi az iskolába, és az igazgatót is számon kérik. Na ezt nem fogják vállalni az igazgatók.
2013. szept. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!