Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Köteles átengedni az igazgató...

Fodov 74 kérdése:

Köteles átengedni az igazgató a gyereket másik iskolába, ha az új iskola befogadja, még szeptember előtt?

Figyelt kérdés
Át akartunk menni egy másik középiskolába még a beiratkozás előtt ,de az igazgató nem engedte,és be kellett iratkoznunk ahova felvették,pedig a másik iskola fogadta volna.Most nem tudom mit tegyek mert a gyerek nem akar abba a suliba menni.Ha viszem a befogadó nyilatkozatot augusztusba köteles átengedni,vagy nem?kérem segítsen valaki!!

2013. aug. 7. 08:11
 1/1 anonim ***** válasza:

1993. évi LXXIX. törvény 75. §

(1) Megszűnik a tanulói jogviszony


a) ha a tanulót másik iskola átvette, az átvétel napján


Egyszerűen menjetek el az új iskolájába, iratkozzatok be és kérjetek egy befogadó nyilatkozatot amit le adtok a régi iskola vezetőjének.


Hozzáteszem ,hogy nekem nem ez a szakmám így nem vagyok tévedhetetlen. De szerintem abban az iskolában ahova menni szeretne a gyerek segíteni fognak.

2013. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!