Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen papírok fognak kelleni...

Milyen papírok fognak kelleni a szociális ösztöndíj igényléséhez egyetemen?

Figyelt kérdés
Utazok fel koliba és ha itthon hagyok valamit nehéz lesz pótolni...
2013. szept. 1. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen egyetemen. Mindenhol máshogy megy. Nálunk pl. egy háztartásban élők, NAV jövedelemigazolás előző évről, ha iskolába jár valamelyik testvér akkor jogviszony igazolás, ha alkalmazott valaki akkor munkáltatói igazolás arról, hogy mennyit keresett az elmúlt 6 hónapban. Nagyjából ilyesmik kellhetnek. Vagy ha hátrányos helyzetű vagy akkor arról igazolás. Ilyesmik, nálatok lehet nem kell ennyi minden, nagyon egyetemfüggő.
2013. szept. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
miért az előző évet nézik amúgy? mármint én eddig dolgoztam, tehát a családi kassza jó volt az előző évben, 2 hónapja munkanélküli vagyok, most kezdem az egyetemet, és a kassza nagyon durván megapadt.
2013. szept. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jövedelemigazolást csak előző évről lehet kérni. Főleg az egy főre jutó nettó jövedelemtől függ a szociális ösztöndíj, amit a munkáltatói igazolásokon szereplő összegekből számolnak. Nálunk egyébként a saját jövedelmi helyzetemről nem kell semmi, én hallgató vagyok és kész, nem kérnek róla igazolást, hogy van-e keresetem, csak a családot vizsgálják. Önellátás esetén megint másképp van, (szerintem) kicsit összetett a rendszer.
2013. szept. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!