Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a kötelezően választható...

Mik a kötelezően választható tárgyak jellemzői a germanisztika szakon? (Debreceni Egyetem)

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Most vagyok elsőéves a Debreceni Egyetemen, germanisztika szakon (német szakirány). Abban lenne szükségem segítségre, hogy az elsőéves választható tárgyak pontosan mit jelentenek, mert ezen információk hiányában kissé nehéz lesz összeállítanom az órarendem a regisztrációs hét kezdetéig. Esetleg valaki tudna ebben segíteni? A kötelezően választható tárgyak a következők:

- Jelentés és nyelvi cselekvés 1.

- Nyelv és gondolkodás 1.

- Irodalom és más médiumok (A német könnyűzene története) 1. éveseknek is

- Interkulturális kommunikáció a tanításban (elsősorban 1. BA)

- Irodalmi szakszeminárium (Kreatives Schreiben)

- Übungen zur linguistischen Analyse


Így elsőre engem a Kreatives Schreiben érdekelne. De itt töviről-hegyire ismerni kell a német irodalmat is, mire odamegyek? (Lévén, hogy irodalmi szakszeminárium.) Illetve még az érdekelne a többinél is jobban, hogy az Interkulturális kommunikáció a tanításban az azoknak kell, akik tanárként akarnak később szakosodni? Vagy mit jelent pontosan? De természetesen a többi tárgy is érdekel, ha valaki bármelyikkel kapcsolatban tudna tájékoztatni, azt előre is köszönöm!



2013. szept. 4. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudnák választani.

Valami könnyebb nem volt? Még talán az utolsó "Übungen zur linguistischen Analyse" hangzik a legjobban.

A többinagyon absztrakt. Pláne egy elsőévesnek

2013. okt. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezek mennyi creditet érnek?

Muszáj most felvenni ezek közül?

2013. okt. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!