Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kaphatok felmentést a Matemati...

Kaphatok felmentést a Matematika alól? Többi lent.

Figyelt kérdés

11.-es vagyok most, mindig is nehezen ment a matek, de még soha nem gondolkoztam felmentés alól, jelenleg 17 vagyok.

UI: Még nem tudom milyen pályát szeretnék..



2013. szept. 5. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
kaphatsz
2013. szept. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És hogyan?
2013. szept. 5. 14:32
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Csak akkor, ha igazoltan dyscalculiás vagy. Viszont akkor nem is érettségizel belőle, és nem fogsz tudni olyan suliban továbbtanulni, ill. olyan pályára menni, ahol ez szükséges lehet.
2013. szept. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elmész egy nevelési tanácsadóba, onnan elküldenek egy szakértő bizottsághoz, és ha bebizonyosodik, hogy dyscalculiád van, akkor megkapod a felmentést.


Ekkor érettségin más tárgyat kell választanod matek helyett. És mint korábban írtam, nem tudsz elmenni olyan sulikba tovább, ahová kell a matek.

2013. szept. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Jaj, ne legyél már te is egy felmentett tápos.

Igen, sokaknak megy nehezen a matek, többet kell tanulni és akkor jobb lesz. Legyél kicsit kitartóbb!


Gondolj bele, ha nekem meg a verselemzés nem megy, akkor milyen felmentést kérhetnék? :D

2013. szept. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként nagyon durva, de nálunk, az egyetemen hallottam már olyat oktatótól, hogy valaki info szakra ment diszkalkuliával.
2013. szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy nem mehetnék ilyennel "akárhová" de még is, milyen szakokra nem mehetnék? Matek gondolom nem :D
2013. szept. 5. 18:29
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Olvasd át a felvételi tájékoztatót!


Ahol a kötelező felvételi tárgyak között szerepel a matematika, azok esnek ki.

2013. szept. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
De mint korábban írtam (4-es hsz), ehhez szakértő által kiadott igazolás kell, hogy dyses vagy! Tehát nem kérheted csak azért, mert nem megy...
2013. szept. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
78%
5-ös válaszoló: ez úgy hívják hogy diszverselemzáció xDDDD
2016. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!