Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen esetekben lehet kérdni...

Milyen esetekben lehet kérdni iskolalátogatási bizonyítványt?

Figyelt kérdés

Kérlek linkelhettek is nekem, ahol ezt felsorolják. Vagy ti is leírhatjátok...

Azt tudom, hogy jár 3 gyerekes vagy több családnál...De milyen más esetekben jár?

Pl. ha az egyik szülő nagyon keveset keres pl. 15 ezret. Ebben az esetben jár???

Köszönöm előre is! ;)


2013. szept. 5. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
iskolalátogatási bizonyítvány? az mi a fene?
2013. szept. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Iskolalátogatási igazolásnak is nevezik
2013. szept. 5. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ha a sima iskolalátogatásira gondolsz, akkor bemész a titkárságra, és kérsz egyet. kb. 10 perc (se).

de mivel teljesen más amit leírtál, és ilyen bizonyítványról sem hallottam még, ezért inkább kérdezd meg az iskolában.

2013. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na, elég tájékozatlan vagy, szóval segítek. Az, amiről beszélsz, az iskolalátogatási igazolás. Ez a neve. Nem hívják úgy, hogy bizonyítvány. A célja az, hogy igazolja a tanulói jogviszonyt (ergo azt, hogy adott gyerek a bizonyos iskolában tanul adott tanév során).

Ilyet akárki kérhet, aki oda jár, ahogy előttem is írták, titkárságon kell kérni. Ez nem "jár", mert ez nem egy kedvezmény, ez egy hivatalos igazolás arról, hogy iskolás a gyerek.

A kérdésed elég kusza és hülyeség, de megpróbálom értelmezni, és válaszolni. Tehát, gondolom arra vagy kíváncsi, mit tudsz csinálni ezzel az igazolással. Pl. ezzel tud a gyerek diákmunkát végezni (16 éves kortól, előtte azt hiszem 14-től szülői engedély is kell hozzá). Ezzel lehet igazolni sok mindent bizonyos kedvezményekhez. Pl. a rendszeres gyermekvédelmi támogatáshoz is erre van szükség. Vagy szociális támogatás esetén (pl. egyetemen) is szükség van arra, hogy a kisebb tesók iskolások.

De egykeként, fejenként havi 400ezret kereső szülőkkel is nyugodtan lehet kérni iskolalátogatásit, max nem használja az ember semmire.

2013. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!! :)
2013. szept. 7. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!