Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 8. osztályos vagyok, de 8...

8. osztályos vagyok, de 8 osztályos gimibe járok. Idén mégis szeretnék felvételizni egy másik gimibe. Nem lehet valahogy elérni, hogy ne a központi írásbelit írjam meg? Hanem csak valami különbözetit?

Figyelt kérdés
8. osztályos vagyok, de már gimnáziumba járok (nyolcosztályos képzésre egy nagyor erős gimnáziumba) de idén fogok felvételizni egy 5 évfolyamos gimnáziumi képzésre (nyelv tagozatra) egy 5 évfolyamos gimnáziumba.
2009. nov. 2. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne csak különbözetit írnod felvételi helyett? Miben vagy te más, mint más 8-os, aki ugyanoda jelentkezik? :D
2009. nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért lenne jó a különbözeti, mert egy 8 osztályos gimnáziumban másképp, lassabban dolgozzák fel az anyagokat. Pl. nálunk nem veszik végig kétszer végig a töri anyagot, mint egy általános+ középiskolában.

Neked, kedves kérdező: Legcélszerűbb lenne az adott intézménynél érdeklődni. Egyébként meg fogod tudni írni feladatsort, ugyanis ezek inkább a logikára valamint a helyes szövegértésre épülnek, tehát nem kötődnek szorosan a tananyaghoz.

2009. nov. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!