Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diákigazolvány igénylés...

Diákigazolvány igénylés egyetemnél. Tényleg hónapokig is eltarthat mire megkapom?

Figyelt kérdés

Ugye az új szabályok szerint be kell mennem az önkormányzatba, ott mondom hogy diákigazolványt szeretnék igényelni, majd időpontot kapok hogy mikor készül rólam igazolványkép, az adatok továbbítódnak az egyetemhez, ahol tanulok, illetve Neptunon egyeztetés vagy micsoda...és mire elkészül az igazolvány meg kipostázzák az akár 3 hónap is lehet.

Ez tényleg igaz?


Ennyire bürokratikus ez is?


2013. szept. 8. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy kicsit egyszerűbb, ha van ügyfélkapud, akkor tudsz időpontot foglalni okmányirodába, az egy kb. 10 perces ügyintézés. Ha nincs, akkor vagy felhívod őket és kérsz időpontot, vagy odamész olyankorra, amikor nem időponttal rendelkezőket ügyintéznek, és kivárod a sorokat. Kétszer biztos nem kell visszamenni. Utána én egyből, még aznap igényeltem Neptunban, és be is fizettem.

Maga az elkészítés viszont tényleg sokáig tartott, én szeptember végén fizettem be, és január végén kaptam meg. Plusz volt még egy kis bonyodalom, a neptunban javítani kellett valamit, de ezt is úgy tudtam meg, hogy megnéztem a diakigazolvany.hu-n a nyomkövetést. Ott derült ki, hogy két héttel azelőtt visszadobták, mert nem egyeztek az adatok... Csak erről elfelejtettek szólni. Többszöri levélváltás kellett az educatio-val, plusz tanulmányi hivatal az egyetemen, hogy jó legyen.

Ezt a kis vargabetűt persze nagy valószínűséggel kihagyhatod, csak azért meséltem el, hogy időnként érdemes ránézni megrendelés után a diákigazolvány.hu-ra, hogy hogyan áll. De van, aki előbb rendelte meg mint én, és tavasszal kapta meg...

2013. szept. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Januárban kaptad meg?! És eddig hogy utaztál?!


Van van valami ideiglenes "diákigazolvány"? Ami valami A4 méretű papír adatokkal+fotóval.

És ha igen, ehhez hogy lehet/mikor hozzájutni? Nekem a középiskolás diákom október végéig jó. Viszont csak jegyet tudok venni vele, bérletet nem...

2013. szept. 8. 18:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Októberig a középsulis diákkal, onnantól az iskola által kiadott ideiglenes diákigazolvánnyal (valóban, szép nagy A4-es lap.) De a gimis diákot tartottam a tokban, és úgy voltam vele, hogy a lapot csak akkor veszem elő, ha valaki rákérdez. Ez 3 hónap alatt egyszer történt meg, egyébként a kutyát sem érdekelt :)
2013. szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk neptunon keresztül kell kérvényezni, és a tanulmányi hivatalban átvenni. Neptunban a kérvények menüpont alatt. De az egyetemed biztosan fel van erre készülve, a honlapotokon megtalálod az ideiglenes diák igénylését.
2013. szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ hova jársz. Valahol alapból úgy készülnek, hogy október végén körbekérdezik kinek kell igazolás és azt mondják na akkor ezen és ezen a napon lehet bemenni érte, már ott vannak kinyomtatva.

Valahol neptunon kell igényelni és szólnak ha kész és mehetsz érte a tanulmányi osztályra.

Valahol besétafikálsz valamelyik nap a tanulmányira és azonnal megcsinálják neked.

Szóval igazán teljesen mindegy mikor kapod meg a diákodat, ettől még utazhatsz kedvezményesen, csak kérni kell rá papírt.

2013. szept. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Átutaltam az 1400 ft-ot, a Neptun ki is jelzi ezt. A befizetési módnál viszont nem enged semmit sem. Mivel tudom hitelesíteni, h befizettem? Továbbra is csak az "aktív" szót írja ki...
2013. szept. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hova utaltad a pénzt? Pontosabban: azt mondod ezzel, hogy a neptunos gyűjtőszámládra fizettél be pénzt, vagy a gyűjtőszámláról már kiegyenlítetted a befizetést? Ez utóbbi esetben kellene az aktívnak változnia.
2013. szept. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem, még nem egyenlítettem ki,csak az átutalás történt meg. Tudsz nekem ebben segíteni? Hol tudom kiegyenlíteni?
2013. szept. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ehhez kell az a NEK azonosító (kötőjel nélkül), a befizetéshez, nem? Anélkül állítólag nem megy,
2013. szept. 11. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!