Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez hogy működik az egyetemen?

Ez hogy működik az egyetemen?

Figyelt kérdés
Az egyetemen hogy működik az,ha betegség miatt otthon marad az ember? Kell ezt valakinek igazolni? Ha igen kinek? Illetve ha albérletben van más városba akkor milyen orvoshoz kell menni?
2013. szept. 8. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van az egyetemnek saját orvosa akkor oda is leadhatod a kártyádat, akkor oda tartozol. De átviheted az abba a városba is ahol az egyetem van, és akkor onnantól oda jársz orvoshoz. Egyetemen nem kell igazolni...ha 3-szor nem mész egyazon tárgy gyakorlatára akkor nincs meg a féléved, akár beteg voltál akár csak lusta voltán bemenni. Nem számít. Előadáson meg nem vagy ott hát nem mentél, semmi gond.
2013. szept. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp jobb, ha igazolod, főleg ha több szemináriumról hiányzol miatta.
2013. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szemináriumról max. háromszor lehet hiányozni egy félévben, különben nem tudnak jegyet adni.
2013. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyenfajta betegség?

Ha pl. nátha (megfázás), akkor menj pl. gégészethez.

2013. szept. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

láz,torokgyulladás,nátha

2013. szept. 8. 21:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg kell kérdezni az egyetemen, hogy van e kijelölt orvosuk, ha nincs, akkor keresel egy az albérletedhez közeli alakot, aki elváll és kész. Előre szólok, hogy nem minden doki szereti ezt, valakinek viszont teljesen magától értetődő, tehát ha mogorva alakkal találkozol, ne lepődj meg. Én egy kisvárosba járok fősulira és még itt is volt probléma belőle, mert nem akarta fogadni az egyik doki a páromat és 40 fokos lázzal kerestünk neki másikat még aznap. Ha egy tanácsot elfogadsz, te ne akkor gondolj erre először, amikor már baj van.


Az igazolások változóak. Legyél ott minden tanárod első óráin, általában el szokták mondani, hogy náluk hogy megy a hiányzás. Valahol tök nem érdekel senkit hogy ott vagy-e, valahol 3-at lehet hiányozni, arra nem kell igazolás és kész (nyilván ilyeneknél nem érdemes lógni, mert ha utána tényleg beteg leszel, akkor gáz van), illetve valakinél 3 igazolatlan hiányzás megengedett, illetve 1-2 igazolt is mellette. Abszolút tanár függő, ezekre figyelni kell, akár írd is fel, hogy kinek mik az elvárásai.


Olyan tanárral is találkoztam, aki annyit kért, hogy kéredzkedjünk el, vagy szóljunk ha nem jövünk, mert kis létszámú a csoport, igazolást nem kér, csak korrektséget. Amikor két óra között szóltam neki, hogy fogorvoshoz kell mennem a gyulladt fogammal, így az óra másik felén már nem leszek, akkor hitetlenkedve csóválta a fejét, a képembe nevetett, majd gúnyosan közölte, hogy jó elenged, de hozzak már róla egy igazolást... Hát nagyot nézett, amikor a következő órán vigyorogva nagy arccal a kezébe nyomtam. :D A fogorvos is nagyot nézett, hogy fősulis vagyok és igazolást kell írnia... Na mindegy, azóta sem vagyunk túl jóban azzal a tanárral.

2013. szept. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!