Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy régen hatékonyabb volt a tanítás? Vagy igaz-e az állításom?

Figyelt kérdés
A hatékony tanítás alatt legfőképp a nyelvtanítást és a magyar irodalom tanítását értem. Nekem úgy tűnik ma ezek az értékek kissé kikoptak, ám azt teljességgel lehetetlennek tartom, hogy senkit ne érdekelnének már ezek a dolgok. Azt sem hiszem, hogy kizárólag a pedagógusokkal van probléma. A diákok bemennek az iskolába és nem érdekli őket semmi, rosszabb esetben be sem mennek. Régen is jelen volt ez, de ma hatványozottan így van. Már jó ideje elindult ez a folyamat, talán megállítani már nehéz.
2013. szept. 9. 10:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

azért mert a diáknak mindenhez joga van a tanárnak meg semmihez. Régen nagyobb teret kaptak a tanárok a fenyítésben, nevelésben, fegyelmezésben, sőt ha egy gyerek azért kapott mert rosszul viselkedett órán akkor az még otthon is kapott mellé taslit, és nem az volt, hogy a tanárra borították rá az asztalt. a tanárnak volt tekintélye a faluban, városban, és a szülő szégyelte magát ha a lakók a szájukra vették a nevét amiért nem nevelte meg a gyereket.


Móra Ferenc: Kincskereső kis ködmön

Zsigmondy: Légy jó mindhalálig

Molnár Ferenc: Pál utcai fiúk


és a többi olyan regény ami remekül mutatja a régi oktatási rendszert.

2013. szept. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Igen, valahogy én is ezt gondolom. Viszont miért nem lehet valami köztes megoldást találni? Vannak tanárok, akiknek olyan lélekjelenléte van, hogy bemennek és azonnal csönd lesz Még az sem szükséges, hogy felemeljék a hangjukat.

Másrészt én ehhez a problémához sorolnám a média romboló hatását, ami által rossz szerepmintákat sajátít el.

2013. szept. 9. 12:01
 3/17 anonim ***** válasza:

KÖztes megoldás: ez egy ördögi csavar, ugyanis a hibát az oktatásban kell keresni (csak felsőbb szinteken) egyszerűen: nem megfelelő az alapanyag, amikből a tanárokat készítik, nem "szűrik" őket, így voltaképpen olyanok is elmehetnek tanárnak akiket már az első nap összehajtogatnak a diákok. a tanár tisztelete meg már általános iskolában elkezdődik.


ez olyan hogy a legtöbb szülő most is csak fenyegetőzik, és a vége az hogy ráhagyja még az 5 éves gyerekre is a hisztit. így a szülő tekintélyét veszti, a szava semmit se jelent a gyereknek, és nem fogad szót. persze aztán jön a szülői hiszti hogy a 16 éves gyerek drogozik, cigizik, iszik, nem tanul, és nem tud vele mit kezdeni... persze mikor jön a válasz, hogy netán ki kellene neki adni időben a megérdemelt atyai/anyai pofont akkor jön hogy ő sose bántaná a gyerekét, meg amikor gyerek volt igyekeztem mindent megadni neki...


Holott ha a szülő gondolkodna, a "verésig" el se kellene jutnia..


unokahugoméknak ilyen gyenge akaratú anyja volt, az én anyám erősebb volt. (velünk nem is volt baj) unokahug nálunk nyaralt, neki állt hisztizni, anyám kétszer felszolította, ha nem hagyja abba bevágja a hideg zuhany alá. -a gyerek miután eddig csak üres fenyegetéseket kapott folytatta a hisztit, anyám pedig beváltotta az ígéretét.... érdekes módon utána mint a kis angyal ugy szót fogadott anyámnak...

2013. szept. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Vacakok a tankönyvek.

Csomó ki van hagyva belőlük

2013. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nyilván romlott az oktatás az utóbbi évtizedekben, de ettől még nem kellene visszasírni, ami korábban volt, azért nem, mert a mai világ kihívásaira a hagyományos hazai poroszos oktatás már nem ad megfelelő válaszokat. Például az idegen nyelv oktatás soha nem volt jó itthon, csak éppen nem volt annyira rá szükség, mint manapság. De a leglényegesebb, hogy a mai információs társadalomban sokkal nagyobb hangsúlyt kell fektetni a kompetencia alapú oktatásra, mint a tárgyi tudásra, a tárgyi tudást pedig úgy kellene átadni, hogy a diákok felkészüljenek az egész életen át tartó tanulásra. Tény, hogy ez az átállás is rosszul megy itthon, ezért is tűnik a 30-40 évvel ezelőtti oktatás jobbnak, és tűnik vonzónak visszalépni abba az irányba, pedig valójában nagyon nem érdemes.
2013. szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

1:

Speciel a Légy jó mindhalálig főszereplője sokkal jobban tudott volna érvényesülni egy finn típusú oktatási rendszerben, mint az akkori poroszosban. (más kérdés, hogy tudom, hogy valójában nem arról szól a regény, hanem Móricz felnőttkori életéről)

2013. szept. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Valóban sokan lépnek a tanári pályára. Lehet, hogy vannak teljességgel alkalmatlanok. De! Aki teljességgel alkalmatlan arra, hogy fegyelmezzen az még mindig lehet alkalmas arra, hogy felnőtteket oktasson. Lehet jó pedagógia érzéke attól. Szerintem még mindig éles határvonalat kellene húzni felnőttoktatás és idióta, buta kamaszok oktatása között. Elnézést, hogy nem túl pozitívan vélekedek róluk, de a tények, tények. Nem csak ők tehetnek róla, ebbe erősen belejátszik a szociokulturális háttér is.

Kinek van hasonló rossz vagy éppen nagyon pozitív tapasztalata kamaszokkal kapcsolatban?

2013. szept. 9. 23:50
 8/17 anonim ***** válasza:

szét is van választva. más szak a "sima" pedagógus és más szak a felnőttképzés. de kérdem énha valaki tudja hogy "nem szereti" a gyerekeket minek megy tanárnak? jha mert hogy csak oda vették fel vagy mi?


én pl tudom magamról hogy némelyik arrogáns szülőt agyon csapnám a gyerekével együtt, ezért nem megyek nem hogy ovónőnek vagy tanárnőnek, de még aupairnek se.. és itt nem csak arról van szó hogy néhányan nem tudják a gyerekeket kezelni, hanem van olyan aki még magát se tudja! pl a volt magyar tanárom (aki egyébként még pösze is volt- wtf????-)hiszti rohamot kapott azért mert a nagyátéléses versolvaséséban kétszer elrontotta ugyanazt a sort... tanítani jól tanított, csak éppenséggel, azt figyeltük mikor milyen hangulata van, és imádkoztunk hogy az előző osztály ne huzza fel az agyát, mert akkor tuti felelés/dolgozat, és tuti a gyenge diákokat hívja ki, és tuti olyat kérdez amire nem tudnak válaszolni, és még jobban felhúzza magát és jön a hiszti roham...

2013. szept. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Minek megy tanárnak, aki nem szereti a gyerekeket? A válasz nagyon egyszerű: sajnos bölcsész végzettséggel nem nagyon lehet elhelyezkedni a mai világban. Ma nem piacképes.
2013. szept. 10. 12:42
 10/17 anonim ***** válasza:
hát ezaz. de miért kell bölcsész és kommunikáció értelme nincsen szakokat végezni? jó biztos van értelme, csak éppen nem akkora számban amikben ezeket az embereket "képzik" már amennyire képzik magukat, mert a hallgatók jó része csak bulizni megy egyetemre.. és ezek többet érnének egy szakmával, egy normálisan választott szakmával - ha a magyar szakmai (OKJ) nem lenne olyan pocsék..
2013. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!