Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A MOME-ra általánosságban...

A MOME-ra általánosságban pontosan milyen képességű embereknek van esélye bejutni? És mi vagy milyen tényezők kellenek ahhoz, hogy sikerüljön a felvételi erre az egyetemre?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy az egyetem tervezőgrafikus képzésére próbálnám meg a bejutást. Elég járatlan vagyok még a felsőoktatás lehetőségeivel kapcsolatban, ezért szeretném ha valaki felvilágosítana ezzel kapcsolatban jó pár dologról.

Ha ez számít valamit jelenleg egy művészeti szakon tanulok középiskolában alkalmazott grafikus szakon.



2013. szept. 9. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Kapcsolatok! semmi más.
2013. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát azt mondod, ha vannak egy adott személynek kapcsolatai az egyetemen, akármilyen "szarul" is csinálja amit csinál, az bejut?

Szóval, ha valaki kapcsolatra tesz szert egy olyan egyetemen, amit kinézett magának, annak úgy mond "nem kell megerőltetnie" magát? Nem muszáj "maximalistának" lennie?

2013. szept. 9. 22:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyilván vannak elvárások, de könnyebb, ha már van ott bent valakid.
2013. szept. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát,én tervezek így gimi után oda menni továbbtanulni(4 osztályos gimnáziumba jártam rajztagozaton) animáció szakra, és időnként iszonyatosan elbizonytalanítanak a vélemények erről a témáról. Vannak olyanok, akik azt mondják, hogy kapcsolatok nélkül szinte lehetetlen bejutni, mondjuk ebben én azért kételkedek.(Vagy legalábbis reménykedek, hogy nem így van). Vannak azok akik azt állítják, hogy oda már úgy kell születni, hogy művészzseni vagy,és akkor talán van egy kicsi esélyed hogy felvesznek. Meg persze vannak azok is, akik szerint megfelelő tudással és gyakorlással meg lehet csinálni.

Én nagyjából az utóbbiak közé tartozom, bár nincs még ezzel kapcsolatban tapasztalatom. Gyakorlok amennyit csak tudok, igyekszem időben elkezdeni a portfóliómat, és jelentkeztem egy előkészítőre, mivel rengeteg olyan animációval kapcsolatos dolgot kérnek a felvételin( animációs művészettörténet, storyboard, karakter koncepciók) amiket ugyan nagyjából ismerek, de nem volt lehetőségem tanulni sehol. Szóval, én annyit tudok mondani hogy gyakorlás és kitartás kérdése szerintem. Meg talán némi szerencse is. Ha elsőre esetleg nem sikerül, még másodszor szerintem érdemes megpróbálni. Ha másodszorra sem jön össze,akkor pedig van még pár jó tervezőgrafika szak más főiskolákon. Nekem kicsit nehezebb dolgom van ezzel, mert a MOME-n kívül azt hiszem csak a BKF-en tanítanak még animációt, ami viszont fizetős.

2013. szept. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Én oda járok és elárulhatom hogy nem kell semmilyen kapcsolat. Sem veled született zsenialitás. Csak dolgozz keményen , látszódjon hogy tényleg érdekel.
2013. dec. 12. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%

A mome szar, üres, felfújt lufi. (oda járok, szóval tudom) inkább menj normális egyetemre, ahol hiteles képzés folyik és nem rajzolgatni kell meg mindenféle zsxdó művészek fosásait elemezni. Ajánlom a vidéki egyetemeket. ott jó (sokkal jobb) a társasági élet.


Ha egy csapat amőba között szeretnél tanulni, akik azt gondolják attól különben AZ EGÉSZ VILÁGNÁL, hogy ők egyedien öltözködnek, nem állnak szóba akárkikkel és hülye figurákat rajzolgatnak, akkor tetszeni fog.


Ha valódi hiteles képzést szeretnél, ami nem csak origami, meg festegetés, akkor menj normális képzésre, vagy vidéki egyetemre. (a soproni művészeti egyetem egy fokkal amúgy jobb is)


A mome felkap néhány munkát a diákjai közül, de a diákok többsége semmit sem csinál a 3-5 év alatt amíg ott tanul, csak piszmog, ha túl jó ötleted van, de nem tetszik meg egyik zsxdó tanárodnak sem, akkor le leszel ugatva, és annak az ötlete lesz az egekig marasztalva, akinek a cégigazgató befolyásos apja benyalta a kicsike lányát a felnőttoviba.

byye.

2015. ápr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14%
elárulom a nagy titkot: ha zsxdó vagy, akkor tetszeni fog a mome, ha nem vagy zsxdó (nem befolyásos a családod, nincs túl sok pénzed, stb) akkor csak szenvedni és lecsúszni fogsz ott megalázottan.
2015. ápr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!