Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontszámítás? Ennyivel tényleg...

Pontszámítás? Ennyivel tényleg nem jutok be főiskolára?

Figyelt kérdés
Nem vagyok valami jártas ebben! 5 érettségi tárgyból 4-et közepes eredménnyel, egyet pedig kettessel végeztem. Pontszámító kalkulátor azt írja, hogy nem érem el a jogszabályi minimumot!
2013. szept. 10. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs meg a 240 minimum pontod (pluszpontok nélkül kell ennyi).
2013. szept. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha duplázni akarsz, kéne a százalék is, milyen szakra akarsz, oda mit számítanak stb stb


Ha van két 51 %-os hármas érettségid, az duplázva csak 204, 240-et kell elérned.

Minimum 2 db 60%-os kell, de az is csak a minimum, és akkor még nincs plusz pontod sem, ha jól gondolom.

2013. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd szakonként változik, hogy melyik érettségi tárgyból számolják a felvételi pontjaidat, tehát ettől is függ.

Két fajta pontszámítási mód létezik.

1. középiskolai 3. 4. év végi eredmény (magyar, töri, matek, 1. db. idegen nyelv és választott természettudományos tárgy jegyeinek összege)+ érettségi eredmény matematikai átlaga százalékban

Ezekhez adják a két felvételi tárgyad érettségi százalékos eredményét. így lehet max 400 pontod, + lehetnek plusz pontjaid, emelt érettségiért, de ezt csak akkor kapod meg ha az a tárgy amiből emelteztél egyben felvételi tárgyad is, nyelvvizsgáért járó plusz pont, hátrányos helyzetért járó plusz pont, stb..még van pár plusz pontszerzési lehetőség...így ezekkel összesen lehet 100 plusz pontod.

2. Duplázós pontszámítási mód: két felvételi tárgyad érettségi eredményének százalékos összege szorozva 2-vel! Ez max 400pont lehet ugye.

Ezekhez szerezheted a fentebb említett plusz pontokat..a plusz pontok szerzésére vonatkozó szabály egyforma a két számítási módnál. Tehát itt is 100 plusz pontod lehet maximum.

Mindig azon a módon számolják ki a felvételi pontjaidat ahogy neked a kedvezőbb!!

Az hogy jegyben hányast kaptál egy adott érettségire nem számít igazán, mert a százalékok számítanak.

Ha nem érted el a jogszabályi minimumot, az általad leírt jegyek alapján, akkor te olyan szakra számoltad ki a felvételi pontszámaidat, ahova az egyik felvételi tárgy az amiből 2-est kaptál..

Ha konkrét százalékokat írnál és nem jegyeket, illetve azt is hogy van e valamilyen jogon plusz pontod (okj, nyelvvizsga, hátrányos helyzet, emelt érettségi)

És azt is hova szeretnél majd jelentkezni egyetemre/fősulira akkor már tisztább lenne a kép.

2013. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor leírom a százalékokat: magyar: 49, matek: 35, töri: 40, angol: 43, kgt: 40. Tudom, hogy elég gáz, de nem gondoltam, hogy ennyire kevés. Ja plusz pontot csak a gyerek után kaphatnék (gyed-en vagyok).
2013. szept. 10. 22:10
 5/7 A kérdező kommentje:
szakot elfelejtettem: óvodapedagógus, alap, levelező, költséges (DE)
2013. szept. 10. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Óvodapedagógusoknak a magyart mindenképpen számítják, ez 49 pont, utána az angollal a legjobb számolni, ez 43 pont. Sajnos az év végi jegyeidet nem írtad le, pedig lehet, hogy azokkal jobb lenne.

Szóval (49+43)*2=182 pont. Ez alatta van a 240-nek, amit minimum el kellene érni, így sajnos nem tudsz felvételizni... A plusz pontot a gyereknevelésért csak akkor lehet beszámítani, ha anélkül is eléred a 240 pontot.

2013. szept. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Legjobban egy emelt angol érettségivel járnál, abba érdemes belefektetned, hisz nyelvvizsga úgyis kell a diplomához, akkor egycsapásra ezt is letudnád.

Ha sikerül angol emelted 61 %-ra akkor

Magyar (49% magyar érettségi+61% angol érettségi)*2+ 50(emelt érettségiért)+40(gyed/gyes miatt)=310 pont ennyivel államin is bent vagy..és nem főiskola közben kell nyelvvizsgára koncentrálnod.

2013. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!