Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez lehet így (Egyetemek)?

Ez lehet így (Egyetemek)?

Figyelt kérdés

Idén sajnos nem vettek fel a PPKE-ITK Molekuláris Bionika szakjára, így most a GDF-re járok Gazdinfóra, de mindenképpen újra szeretnék felvételizni idén.


1. Megtehetem-e hogy ha a GDF-en a legjobb 10%-ban vagyok tanulmányi szempontból (emiatt a következő félévem ingyenes, és utána is még a legjobb 10%-ban vagyok) hogy átiratkozom távoktatásra következő évtől ? (ez a fizetés mentesség a távoktatásra is vonatkozik ? )

2. Emellett ha a Pázmányra is felvesznek normál (nappali és államilag támogatott) képzésre az idei felvételi eljárásban akkor végezhetem-e mellette távoktatásban a GDF-et jövőre ? (így 2 iskolába járnék és a távoktatás miatt nem ütközne órám, mert az szombaton van)



2013. szept. 13. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:

1: A legtutibb az lenne, ha ezt a GDF tanulmányi osztályán kérdeznéd meg, elsőkézből kapsz hivatalos infót.


2: Végezheted.

2013. szept. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges 2-t egyszerre csinálni. Én úgy tudom, hogy tandíjmentességet csak egy iskolában kaphatsz, a fölött az egyiket kötelező fizetni. De ne legyen igazam!
2013. szept. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyszerre csak egy szakot végezhetsz államilag támogatottan. Levelezős képzés általában nincs államin, tehát ha átmész, akkor fizetned kell. Emellett ha felvételizel máshova, ott járhatsz nappalin.
2013. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Végeztem a GDF-en is 4 félévet, és most az ITK-ra járok. Csak annyit tudok javasolni, hogy MINDENKÉPPEN maradjon legalább 10 féléved ITK-ra! MsC nélkül úgy sem ér sokat, és nemsokára osztatlan képzés lesz úgy is. Ráadásul ez csúszás nélkül érvényes. Tehát ne pazarold el a féléveket ilyen olyan szakokra, mert az MB nagyon drága.

Fogom a fejemet én is, hogy majd MsC-re fizethetek 1.2 millió ft-ot, amit elcsesztem a GDF-en, és egy másik egyetemen is.


Másrészt pedig MB mellett nem igazán lehet semmit csinálni, mert olyan szinten leköt. Brutál sok ZH van, és hétvégén is tanulni kell. Most másod évesen próbálok mellette melózni, dehát nem tudom hogy fog menni.


Szóval nagyon fontold meg mire fordítod a féléveidet, csak azért ne járj sehová máshová mert kell. Akkor inkább dolgozz 1 évet otthon, vagy készülj az érettségire. Nekem sem sikerült először, szóval ezt csináltam. Másrészt ha felvesznek MB-re, úgy sem fogod befejezni a gazdinfót. GDF-en nem kell tanulni semmit évközben de a vizsgákra igen. Szóval majd vizsgaidőszakban fogod megszívni de nagyon.

2013. szept. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!