Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elbizonytalanodtam. Mit tegyek?

Elbizonytalanodtam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Üdv. Olyan suliba vettek fel felsőoktatásba, amiről csak későn bizonyosodtam meg, hogy lehet, nem oda kéne menni - sajnos a sorrend megváltoztatása után. Mit lehet ilyenkor tenni? Iratkozzak be, végezzem el az első évet, aztán jelentkezzek át máshova? Tanácstalan vagyok. Remélem valaki tud segíteni! Köszönöm előre is

2013. júl. 29. 01:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Milyen szakra vettek fel?
2013. júl. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nem iratkozol be, (ha megengedi az egyetem halaszthatsz is), és jövőre újrapróbálkozol (esetleg keresztféléven, ha indul a szak). Addig meg lehet dolgozni, nyelvet tanulni, jogsit szerezni, tanfolyamot végezni, stb.

Vagy elkezded, hátha mégis jó lesz, de ha jól tudom, államin alapképzésnél csak egy félév után tudod úgy abbahagyni, hogy ne kelljen kifizetned a tandíjat, de ennek olvass utána. Ha így van, fél év alatt rájöhetsz, hogy mégis jó, vagy visszaugrasz az első lehetőséghez.

Ha ugyanaz a szak, akkor megpróbálhatod az átjelentkezést, csak annak is kérdezz utána, hogy szoktak-e átvenni hallgatókat, mikor, milyen feltételekkel.

2013. júl. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azon gondolkozz el szerintem, hogy ha ezt nem kezded el, akkor mégis mit csinálnál egy évig.
2013. júl. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem igen tudnék mit csinálni...

Ráadásul a sulitól nem rég kaptam egy e-mailt, hogy a képzés helyszínét áthelyezik, szóval nem is ott lesz, ahol nyílt napon voltam...

2013. júl. 30. 17:15
 5/16 anonim ***** válasza:

Melyik suli az? Csak nem az Edutus? Annak nincs értelme, hogy beiratkozol aztán abban reménykedsz, hogy átvesznek máshova, hiszen ha sikerül is átvetetni magad, akkor nagyon sok tárgyat nem akkreditálhatsz, tehát olyan lesz, mintha elölről kezdenéd. Szerintem mindenképp gondold át, hogy hány pontod van és idén hány pont kellett arra abba a suliba, ahova menni szeretnél. Ha úgy érzed, hogy van rá esély, hogy jövőre is felvegyenek -akár úgy is, hogy megemelkedik a ponthatár- akkor ne iratkozz be. De csak akkor, ha semmiképp nem szeretnél odajárni.

Én a helyedben beiratkoznék és ha van rá lehetőség az első évben passziváltatnék, felvételiznék újra, hátha felvesznek jövőre a másik suliba. Ha nem vesznek fel akkor pedig még mindig ott a lehetőség, hogy elkezd jövőre ezt a sulit.

Ha úgy döntesz nem iratkozol be, akkor sincs semmi veszve, hiszen tanulhatsz nyelvet, beiratkozhatsz 1 éves tanfolyamra vagy dolgozhatsz.

2013. júl. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, az az a suli. Jót/rosszat vegyesen hallok róla, nem tudom mit tegyek... Anno, még nyílt napon megfogott, meg amiket olvastam róla, azok szerint a suli elég sok lehetőségeket rejt magában, meg próbál felfele törni...
2013. júl. 30. 20:31
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát én nem sok jót tudok mondani arról a főiskoláról. Tatabányán is jelen van, nem csak Bp-en. Én Tatabányán lakom és van jó pár ismerősöm, akik oda járnak, én örülök neki, hogy annak idején nem oda jelentkeztem. Tatabányán már kezd csődbe menni, a kollégiumban nagyon sok szobát kiadtak szegényebbeknek bérlakásnak. Nagyon kevés hallgató jár már oda, eddig ha jól emlékszem 120-150 ezer között volt egy tandíj, idén már majdnem 200 ezer, ez is mutatja, hogy nem állnak túl jól. Ismerőseimtől hallottam, hogy a tanárok van, hogy be se mennek órára, hanem otthonról tartják meg az előadást kivetítő segítségével. Tehát a diák benn ül órán a tanár meg kivetítőn "megjelenik". Én azt az iskolát senkinek nem ajánlom a hallottak alapján, persze lehet, hogy a budapesti jobb, azt nem ismerem. Egy előnye van, egyik ismerősöm ennek köszönhetően nyerte el az Erasmus ösztöndíjat, amivel fél évig Görögországban volt, pár napja jött haza. Angolul alig beszél, pedig feltétel volt, hogy tudjon angolul. Tehát egy előnye van, hogy az ösztöndíjakat nem nehéz elnyerni, mivel kevés a hallgató.
2013. júl. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyébként melyik másik suliba szeretnél menni ehelyett?
2013. júl. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát talán a SZIE, BGF vagy BKF... A nyílt napon maga a suli modernsége, a tanárok, az erasmus meg hasonlók nagyon szimpatikusak voltak... De hát ha már a képzés sem ott lesz, hanem az ÁVF épületében, akkor tényleg kezdenek csődbe menni itt Pesten is...
2013. júl. 30. 23:45
 10/16 anonim ***** válasza:

A három iskola közül a BGF-et ajánlom, a SZIE se rossz, de szerintem a BKFre semmiképp ne menj. Ők is kezdhetnek csődbe menni, ha ilyen és ehhez hasonló ajánlatokkal próbálják kijátszani a felvételi eljárást: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


Ha nem iratkoznál be, akkor mit csinálnál egy évig? Van már erre valamilyen terved?

2013. júl. 31. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!