Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most 11. -es vagyok tovább...

Most 11. -es vagyok tovább szeretnék menni egyetemre, jogi karon gondolkozom, és olvastam a felvi.hu-n, hogy emelet töri, v magyar érettségit kell tenni, ti melyiket választanátok, mert nekem faktnak valamelyiket választanom kellesz ebben az évben?

Figyelt kérdés

Melyikből könnyebb az emeletet megcsinálni? Egyébként mindkettő tantárgyat szeretem.

Aválaszokat előre is köszönöm :))


2013. szept. 14. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyart, szerintem.

A helyesírás és helyes beszéd nagyon fontos (lenne) a jogi egyetemen. Nem írhatsz ott olyat, hogy "kellesz", meg hasonlók...


Amúgy mindkettő hasznos lenne - kettőt nem nem lehet?


Nekem mondjuk még nem kellett, mert amikor én érettségiztem, még csak egyszintű volt, de az utánunk jövők már szinte mind emelteztek (akkor vezették be).


ELTE-ÁJK-ra jártam, de szerintem a többi jogi karon is elvárás.

2013. szept. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

A magyar lenne jobb, de az nehezebb is.

Mert nagyon sokat kell olvasni hozzá.

De tényleg, válaszd mindkettőt.

Mert akkor még nem kéne most eldönteni, melyikből menj emeltre.

2013. szept. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazad van helyesírás és helyes beszéd nagyon fontos, visszaolvasva tényleg elég idétlen a megfogalmazásomban a " kellesz".

Azt hiszem lehet kettő emeltet,de akkor mindkét tantárgyat fel kellene vennem fakultációnak? Vagy elég csak egy?

2013. szept. 14. 14:43
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Persze. Vedd fel mindkettőt fakultációnak.

Ha szereted a két tárgyat, biztos nem okoz problémát.

2013. szept. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk két tárgyból ment mindenki faktra.

Nálatok nem tudom, hogy van.

Kérdezd meg az ofődet

2013. szept. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Így fogok tenni, és köszönöm a válaszaitokat:))
2013. szept. 14. 15:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pont a törit mondanám emeltnek, mivel a jogon is rengeteg töri lesz.
2013. szept. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Töri, mindenképpen a töri, most kezdtem ugyan jogra járni, de a tárgyak erősen történelem orientáltak (egyetemes, magyar jogtöri, római jog).

Magyarból egyszer került elő az Antigóné, abból is csak egy idézet, a törivel többre mész, de persze te döntesz.

2013. szept. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!