Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A normális (nappali tagozaton...

A normális (nappali tagozaton 4 vagy 5 év alatt gimnáziumban megszerzett) érettségi ugyanannyit ér, mint az 1-2 év alatt megszerzett esti tagozatos papír?

Figyelt kérdés
Mert mondjuk én egy neves gimnáziumban végeztem, és szereztem érettségit 5 év alatt (nyelvi előkészítő volt az első év). Van olyan ismerősöm, aki ilyen esti tanfolyamra jár (síkhülye, általánosban osztálytársam volt egy ideig, harmadikos gimnazista voltam, amikor kijárta a 8. osztályt) és ő is megszerzi az érettségit - véleménye szerint 1 év alatt, de gondolom kettő lesz az az egy. Na most neki esélye sem lenne ott még átmenni sem, ahol én végeztem. Viszont mindketten ugyanolyan bizonyítványt kapunk, nemde? Tehát papíron mindkettőnknek van érettségije, gyakorlatilag pedig megmutatkozik a műveltség - vagy éppen annak hiánya - az első megszólalásnál? Esetleg az érettségi "csak" belépő az egyetemre?

2013. szept. 17. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Igen, mindkettő ugyanúgy érettségi. A műveltség pedig nem ezen múlik. Különben meg egy sima érettségi semmi másra nem jó, csak arra, hogy kitöröld vele a segged.
2013. szept. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én is estin érettségiztem 4 év alatt. mindenki ugyanazt írja meg. nálunk is voltak buták, stb, de azok mindenhol vannak. esti nehezebb, mert nappalin elédrakják az anyagot, estin meg túrd ki magadnak. ja, és azóta elte ttk-ra járok. sosem tudhatod, hogy ki, miért, hogyan végzi el a sulit.
2013. szept. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor mit szóljon, aki meg hatosztályosba járt

Vagy nyolcosztályos gimibe.

2013. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát ugyanannyit ér. Elég szomorú. De, ezen is múlik a műveltség. Egyébként meg a szóbeli része iskolánként változó. Hát... Elém nem tették oda a kidolgozott tételeket.
2013. szept. 18. 06:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Végülis az érettségiben, ha benne van a jegy vagy százalék (nem tudom, most hogy van), akkor az megmutatja a különbséget jó- és rossztanuló között. Ahol meg csak érettségit kérnek, pl egy munkahelyen, de nem nézik, hogy hol és milyen eredménnyel csináltad meg, ott nyilván nem is olyan nagyok az elvárások, mert nincs szükség rá, és ezt a főnökség dönti el. Meg amúgy sem a másikhoz kell hasonlítanod magad, és sajnálni tőle az érettségit, hiszen neki is meg kell élnie valamiből (ha álláskereséshez kell neki a papír), és ennie kell, még akkor is, ha neked nem szimpatikus az illető, vagy rosszabb tanuló volt. Művelni magadat is saját magad miatt kell (vagyis nem kell, hanem lehet), belső késztetésből, nem azért, hogy másokat lepipálj, vagy akármilyen módon összehasonlítást tegyél. Szóval, szerintem ne mások bizonyítványával foglalkozz (ha a tiédbe se szól bele senki), és általában ne mások dolgaival, hanem járd a saját utadat.
2013. szept. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!