Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor hova menjek továbbt...

Most akkor hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Hello, Egerben szeretnék továbbtanulni... Kinéztem az Eventust, meg a Szilágyit. Tudom, a kettő közt nagy a külömbség. XD az Eventusba azért akartam(lehet, hogy akarok???) menni, mert 1 szakközép, szoval lesz szakmád is (na jó, ez nem valami nagy ok) 2 olyan szakok vannak, amik érdekelnek (animáció, grafika..) De itt gyakorin is sok olyat olvastam, hogy szigorú a koli, nem tanítanak rendesen, ismerősöm is oda ment, most másodikos, de már nem ott, elment máshova. Meg azért nem, mert csak angol van.. Mondjuk azt akarok tanulni, de nem vagyok én abban olyan biztos, hogy jól is tanítanák! A szilágyiba azért, mert 1 megtettszett maga a suli is, nem csak a szak, ismerőseim oda járnak, és úgy "utálom" hallgatni, hogy milyen jó nekik.xD 2 több nyelv közül is lehet választani (én amúgy is akarok franciát, meg angolt tanulni) 3 a bioszt mindig is szerettem :DDD

Amiért viszont bizonytalan vagyok, az az, hogy kémiából nem vagyok jó... Azt is meg lehet érteni, nem azt mondom, csak én pont hogy nem értettem a tavaly évvégi anyagot, és 3-mas lettem (a tanár azt mondta, hogy "erős hármas" :DD szoval majdnem 4 >< de papíron 3as és az is marad, úgyhogy lényegtelen...) meg erős is a suli, és lehet, hogy fel se vennének... De van valami "nemtudommi" amit jelenleg nem tudok elmagyarázni, de a lényeg, hogy úgymond "könnyebb" bejutni. De nem szeretnék most erről hülyeségeket mondani, hogy hogy van, mert lehet, hogy hülyeséget mondanék.

Az Eventusról meg már kialakult valami vélemény féleségem is, és nem jó irányban... Meg a Szilágyi alapból sokkal jobb suli, társaság, tanítás meg minden. És amúgy bocsi, ha untattam valakit a szöveggel, bár akit érdekel, az el is olvasta. Szoval röviden, tömören: nem tudom, hogy hova menjek, és mindenképpen egerben szeretnék, jó suliban, de a Szilágyihoz túl hülye vagyok. /mondjuk akihez fogok járni biosz szakkörre tanár, az úgy megtanít, hogy tuti felvesznek. Elmondja, hogy pl mit kérnek felvételinél, mi érdekli őket és mi nem. Meg megtanít mindent fokozatosan, érdekességeket is mond, meg még sorolhatnám. / Egyébként így tuti azt mondanátok valamennyien, hogy akkor menj Szilágyiba. De nekem nem egyszerű.. Mert nem érzem odavalónak magam, vagy nem is tudom, de mèg is oda akarok menni.

Most akkor mi legyen? 14/l


2013. szept. 17. 20:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!