Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért tanítanak annyi felesleg...

Miért tanítanak annyi felesleget az iskolában?

Figyelt kérdés
Most nekem az életben hol lesz szükségem xy regénynek az elemzésére?Vagy pl.a mondatelemzés,most hova kell?Miért jó nekem,ha tudom azt?Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

2013. szept. 19. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:

"pl.a mondatelemzés" Idegen nyelvek tanulásához nem árt, ha az alapokkal tisztában vagy. Sőt kimondottan segít.


Amúgy pedig erre alapvetően négy választ ismerek:

1) Alapműveltség. Persze, akkor meg lehet kérdezni miért van arra szükség.

2) Nem magára a tananyagra van szükség, hanem, hogy tanulj valamit: kifejleszd a tanulási késségedet, hogy egyetemen ne azzal legyen bajod, hogy hogy tanulj, hanem a tananyaggal.

3) Belekóstolj mindenbe, hogy legyen valami alapod pályaválasztáshoz.

4) Érettségire.

2013. szept. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gondolkodásod fejlesztésére.

Az általános műveltség elsajátítására.


Például az egyik gyerek azért morgott, hogy minek neki a fizikát tanulni, amikor nem érdekli, nem készül reál pályára.

Egy nap mentem hazafelé, s látom ám, hogy ez a fiú a hatodik emeleti erkélyükről egy zacskó vizet dob le, mert tetszett neki, ahogy az aszfalton szétloccsan.

Nos, másnap elővettem, s elmeséltem neki, hogy például azért kell fizikát tanulnia, hogy megtudja, hogy l liternyi víz kb 1 kg.

Ha nejlonzacskóba zárva ledob egy liternyi vizet, annak milyen a nehézségi gyorsulása, s milyen következményekkel járhat, ha történetesen egy ember fején landol.


De vulgárisabban szólva: a reál és humán tárgyakban szerzett alapműveltség az életben való eligazodáshoz is elengedhetetlen.


Nem beszélve arról, hogy az alapok elsajátítása során fejlődnek a klf készségek is: gondolkodás, megfigyelés, beszéd, manuális stb.


miközben megszerzi a gyerek az ismereti alapokat a továbbtanuláshoz.

2013. szept. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!


Amúgy mindenki tehetséges valamiben.

de az csak úgy derülhet ki, ha minden területen kipróbálja magát, vagyis elsajátítja az alapokat.


Azt mondja Móricz Zsigmond:


"Ha a gyermek lelke jól van megépítve, majd, amikor felnőtté válik és rá marad a választás, jól fog választani, mert az igazság és a szépség forrásai után kutat."


Hát ez meg arról szól, hogy miközben oktatunk, nevelünk is. A kettő egymstól elválaszthataltan.

Például rendszerességre, pontosságra, következetességre, igényességre, megtanítunk tanulni.


Az elemzések során: analizálni, szintetizálni.

Elemeire bontani és újból fölépíteni, összegezni.


Miközben a lelkünk is épül, hiszen megtanuljuk, mi a szép (esztétikai élmény), a lelkünk is épül (a katarzis élménye) stb.


Már előttem írták, hogy a nyelvi elemzés elsajátítása, gyakorlata az idegen nyelv tanulására is felkészít, de megtanít logikusan, értelmesen, szabatosan fogalmazni.


Minél sokoldalúbb a gyerekek képzése, fejlesztése, annál nagyobb az esélyük és több a lehetőségük a felnőtt világban.


Például a fizika tantárgy célja:

"A fizika tantárgy a természet működésének a tudomány által feltárt legalapvetőbb törvényszerűségeit igyekszik megismertetni a diákokkal. A törvényszerűségek harmóniáját és alkalmazhatóságuk hihetetlen széles skálatartományát megcsodálva, bemutatja, hogyan segíti a tudományos módszer a természet erőinek és javainak az ember szolgálatába állítását. Olyan ismeretek megszerzésére ösztönözzük a fiatalokat, amelyekkel egész életpályájukon hozzájárulnak majd a társadalom és a természeti környezet összhangjának fenntartásához, a tartós fejlődéshez és ahhoz, hogy a körülöttünk levő természetnek minél kevésbé okozzunk sérülést. "


"„Az anyanyelvnek életünkben, a felnövekvő diák személyiségének, gondol- kodásmódjának fejlesztésében és így az iskolai nevelésben-oktatásban alapvető szerepe van. A nyelvi hatóerő és a nyelvi minták követése kultúrát, értékeket közvetít; lehetővé teszi és gazdagítja a társas kapcsolatokat; az anyanyelvi készségek

csiszolódása, az anyanyelvi ismeretek bővülése egyre szélesedő lehetőségeket ad információk megszerzéséhez, problémák megértéséhez."


Vagyis a nyelv törvényeinek ismerete nélkül aligha tudnál ismereteket értelmezni, tudást elsajátítani.


Szóval minden mindennel összefügg.

Jó tanulást! :)

2013. szept. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Például a matematika tanítás célja:


"A matematika a valóság megismerésének eszköze, a

logikus, az alkotó, a problémamegoldó gondolkodás fejlesztésének fontos színtere.

A gondolatok megfogalmazásának itt is kiemelten

fontos eszköze a nyelv, ezért a matematika órákon is nagy súlyt fektetetünk a helyes és szabatos beszédre. A tárgy tanulása a cselekvő, személyes tapasztalatszerzéssel kezdődik és konkrét helyzetekhez kötött tevékenységek során fokozatosan, tudatos fejlesztéssel közelít az

absztrakt gondolkodás kialakulásához."

2013. szept. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem.De akkor pl.a fizikát miért nem tanítják szövegben?Miért ilyen nehezen érthető képleteket mutogatnak nekünk?Pl.ahogy pl.a Discovery-n elmondják azt tök jól meg lehet érteni.Tavaly azt sem tudtam,mit tanultunk fizikából,csak ilyen képleteket magoltam.
2013. szept. 20. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!