Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mondanátok nekem jó gimnáziumo...

Mondanátok nekem jó gimnáziumokat Budapesten, amik nem versenyistállók, hanem jó szellemiségű, gyerekközpontú intézmények?

Figyelt kérdés

A lányom egy 8 osztályos gimnáziumba jár jelenleg, ami erős gimnáziumnak számít, ahová 7. osztály elején került, akkor költöztünk ide. Most 10. osztályos, jó, 4 es tanuló. Tavaly év elejn jött egy új igazgató, aki az én véleményem szerint nagyon rossz irányba viszi az iskolát, azoktól a tanároktól szabadul meg vagy teszi háttérbe, akiket mi nagyon szerettünk, másokat kiemel, exponált pozicióba tesz, a diktatúra légköre kezd kialakulni, látszik, hogy a tanárok is félnek, nagyon rossz lett az atmoszfára az iskolában, és a mostani tanév elején ez súlyosan kiélesedett. Én ezt nem látom szívesen, de nincs módomban változtatni. Mivel egyházi létesítmény jóval a nem egyházi iskolákban megengedett óraszám felett tanulnak, 37-38 órát, középkori szintre lett szabályozva a házirend, öltözködés, köszönések stb. Mivel a tanárok félnek az új igazgatótól, elkezdtek betegesen bizonyítani, szigorítani. A lányom egy nagyon pozitív lány gitározik, énekel, komolyan foglalkozik alkotó dolgokkal, 9 évig táncolt, amit az iskolai súlyos elfoglaltságok miatt abba kellett hagynia, és kezdi megroppantani ez a marsruta, amit bevezetnek, és nem akarom, hogy egy eltorzult személy legyen belőle. Amúgy is sokat szenvedett, mert 12 éves korában költöztünk haza külföldről, a magyar nyelvből hiányosságai voltak, emiatt nagyon diszkriminálták évekig másfél évig egy másik iskolában, utána itt, a 8. előtti szakaszban, és nem akarom, hogy ismét iskolai szorongást kelljen átélnie, bár már nyelvi gondjai nincsenek, hiszen gimnazista és jól tanul. Olyan gimnáziumot keresek, ahol viszonylag szabad szelleműek, nem próbálják uniformizálni a gyerekeket, viszonylag jó a hangulat, mivel nem tervezünk tudományos pályát neki, nem különösebben érdekel, hogy mennyire kemény ott a matek és a fizika vagy milyen az egyetemi felvételi arány, egyszóva nem versenyiskola, vagy un."erős gimnázium", hanem valami közepes, ahol szépen, békésen, de persze színvonalas tanulva, normális és jóindulatú tanárok között el lehet jutni az érettségiig, és marad ideje élni. A mostani iskola egyébként van, akinek megfelel, mert a fiam is ide jár, ő 12-es, erős matekos, teljesen más karakter, mint a lányom, és mivel utolsó éves, őt nem nagyon érinti már az új igazgató ténykedése, ő elvan itt. Nem egyformák a gyerekek.

Az keresendő iskola elhelyezkedéséről annyit, hogy a Stadionok metró közelében lakunk, és innen viszonylag akadálymentesen megközelíthető legyen. Tehát belvárosi főképpen, ahová 30-40 perc alatt azért be lehet jutni.


2013. szept. 25. 12:57
 1/2 klopusz ***** válasza:

Szia!


Én a Madách gimnáziumot tudom ajánlani.

Számotokra jó a megközelíthetősége, mert a Blaha Lujza tértől két utcányira van.

Csak jó tapasztalataim vannak. Nagylányom második, unokahugom harmadik éve jár oda és csak jókat hallok tőlük a suliról.

Az igazgató fantasztikusan jó ember, minden cselekedetén látszik, hogy tudja, ő a gyerekek érdekében dolgozik, mindig azt helyezi előtérbe, ami a gyerekeknek jó.

A hangulat kiváló úgy tapasztalom. (A portás néni mondta, hogy délután négykor úgy kell néhány gyereket kikergetni a suliból, hogy menjenek már haza, olyan jól érzik ott magukat.) Mindemellett nem gyenge iskola, csak - mivel jól érzik magukat a gyerekek - észre sem veszik, mennyit tanulnak, fejlődnek.

Nem mondom, hogy estére nem fáradnak el, pláne egy hét tanórás naptól, de ez mindenhol így van.

Nézd meg a suli honlapját (www.mig.hu), lesz nemsokára egy tájékoztató a szülőknek.


Remélem, segítettem.

2013. szept. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagy segítség már így látatlanban is, köszönöm!!!
2013. szept. 25. 13:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!