Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 33 évesen belefognátok egy...

33 évesen belefognátok egy egyetembe?

Figyelt kérdés

Nem konkrétan ebben helyezkednék el, (hisz már évek óta dolgozom) csak rettentő mód érdekel (orvosi).

Mondjuk hogy alá kéne írni azt a bizonyos szerződést az már "kicsit" gáz.


2013. szept. 28. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Az orvosi egész embert kíván abba nem biztos és 33 évesen az szerintem már késő. Azon a területen javasolt tovább képezned magad amiben már most is dolgozol.


38 éves lennél mire elvégzed az orvosit és még 3 év gyakorlat tehát 41 éves leszel mire kezdő orvos lehetnél.

Meg ha egyébként sem azt csinálnád akkor minek magolnád végig az orvosit. Nos gondold ezt át...

2013. szept. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

jav.


Az orvosi egész embert kíván és 33 évesen az szerintem már késő.

2013. szept. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

ha ez az álmod és tényleg mindenképpen orvosként tudod elképzelni magad, azért helyén van az eszed 33 évesen is és érzel elszántságot akkor hajrá,de van aki 21 évesen is meggondolja,hogy elmenjen-e orvosira


tedd a szívedre a kezed és gondold át a kérdéseimre a válaszokat és dönts helyesen! :)

2013. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd számoltál e egyéb dolgokkal is, nem tudom. Orvosi nem 5 év, mint előttem szóló írta, hanem 6 év tehát 39 leszel (lennél) mire végzel. Szerintem nem késő, még elég sokat dolgozhatsz orvosként innentől, hiszen a rezidens képzésben már dolgozik valaki, csak szakorvosi felügyelettel.

De amit írtál, hogy nem akarsz orvosként elkezdeni dolgozni, akkor minek? Eleve orvosit csak nappalin lehet végezni(szerencsére), tehát ha belevágsz akkor a mostani munkád fel kell adnod 6 évre. (ha csúszás nélkül tudnál végezni) 6 év után meglenne a régi munkád? Vagy ez egy vállalkozás ami már önjáró, és egy alkalmazott fizetésért is elvezeti még Te egyetemista vagy? Utána meg visszaveszed az irányítást?

A hallgatói szerződés(most már hallgatói nyilatkozat) nem arról szól hogy orvosként (vagy az adott végzettséggel) vállalsz munkát Magyarországon, hanem csak arról hogy a képzésednek megfelelő ideig munkát vállalsz itthon (a vállalkozás is munkavállalásnak minősül), bármilyet lehet az mérnökként takarítói munka is csak itthon legyen, és az is a végzéstől számított 20 éven belül kell ezt letudni. Ez is csak akkor természetesen ha állami ösztöndíjasként végzel.

2013. szept. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem a 33 éveddel van a gond, hanem nem érdemes belekezdeni se, ha tudod, hogy utána nem orvosként akarsz elhelyezkedni. Dolgozni se tudsz egyetem mellett, tehát a jelenlegi munkádat is fel kellene adnod. Arról nem is beszélve, hogy még államilag támogatott képzésen is elég költség van (könyvek úgy átlagban 15 ezerért kezdődnek, egyes tárgyaknál összességében majd' 100 ezer is lehet, ha mindent beszerzel és akkor még ezek csak a könyvek)

Ez szerintem azért nem éri meg, ha "csak rettentő módon érdekel".

2013. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!