Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem mondhatja el a...

Miért nem mondhatja el a gyerek álltalános iskolában a véleményét?

Figyelt kérdés
mert én németórán elmondtam a tanárnak hogy a magyar nyelvoktatás nem ér lófogat sem és ha kimennek a gyerekek semmit nem fognak érteni és beszélni se fognak tudni! erre beírt nekem 1 szaktanárit értetlenségért meg szemtelenségért! :-/

2013. szept. 28. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
NEKED elöször magyarul kellene megtanulnod helyesen, és csak utána kritizálni olyasmit, amihez nem értesz.
2013. szept. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Ja, ilyeneket ne mondjál tanárnak.

Otthon mondhatod, de ne a suliban.

Még megsértődik valaki

2013. szept. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha odaállsz később így a főnököd elé, akkor ne csodálkozz, ha majd kirúgnak.

Amúgy el lehet mondani a véleményedet, ha éppen a nyelvoktatásról beszélgettek németórán, és akkor is udvariasan, szépen, vigyázva hogy ne a tanárt kritizáld vele. Vannak sajnos olyanok, akiknek ezt sem lehet, de azt amit te csináltál, valószínűleg nem sokan díjaznák.

2013. szept. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Ahogy olvasom az előttem szólók válaszit és leborzadok. A gyerek az iskolában azt tanulja mag, hogy kell bólogató Jánosnak lenni, hogy véleménye sem lehet a dolgokról mert jön a retorzió. Hatalom szóval elhallgattatom. És erre még a válaszolók is ezt szajkózzák? hol az igazságérzetetek? Mira szolgál az érdemjegy? Hahó!

1-es osztályzat csak tanulmányi teljesítményért adható (mint minden osztályzat), ilyenért nem! Az ha tiszteletlenül fejtette ki a véleményét azért egy szaktanári figyelmeztetés rendben van. Meg kell tanulni úgy kritikát megfogalmazni, hogy szalonképes legyen. Ez is az iskola feladata.

Szóval kedves kérdező az általad felvetett kritikával értek egyet, igen a nyelvoktatásunk nem ér semmit sem. Életidegen.

Az a tanár aki ezért 1-t ad a kritikáért nem tanári pályára való.

2013. szept. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
jaj most csak képletesen mondtam nem ilyen szavakat használtam sőt még ki is hangsúlyoztam azt hogy NEM magával (a tanárral) és NEM a némettel van a baj hanem a magyar nyelvoktatással! a kérdésemben lévő helyesírással meg nincsen semmi baly! :D (tudom hogy baj)
2013. szept. 29. 10:07
 6/13 anonim ***** válasza:

Dehogy nincs baj a helyesírásoddal!!!


1. Egyetlen vesszöt nem írtál a mondatokba, pedig az alapdolog a mondatok értelmezéséhez.


2. "álltalános" - ez helyesen általános, egy L-lel!!!!

2013. szept. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A ma 10:51-es vagyok: túl hamar elment:


3. A mondatokat NAGY betüvel kell kezdeni.

2013. szept. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezzel lefikáztad az ő óráját is ,és elég keményen beszóltál neki. Elmondhatja, de csak csöndben, jó? És szerintem ne a tanárnak, mert ez így nekem durva volt:S:S
2013. szept. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Itt a tanárnak annyi lett volna a feladata, hogy kijavítja a stílusodat.


Nem tartom jó tanárnak a volt magyartanáromat, emberileg is fura volt. Alapvetően emberileg bírtam, csak a fura szó kell oda.


De egy dolog nagyon tetszett, amit csinált. Néha beszélgettünk vele órán szabályokról, elvárásokról; ugye tipikus sulis tiniproblémákról.

Ha valakivel elszaladt a ló és kezdett elszemtelenedni, akkor ennyit mondott: "Állj, rossz a stílus!". Az illető emberke pedig átfogalmazta és változtatott a hanghordozásán.


Az, hogy a szülő/tanár/akármilyen felnőtt közli, hogy "szemtelen, pimasz vagy", nem segít. Legalábbis rajtam nem segített.

Bennem volt, hogy igazam van - mert a mondanivalómmal önmagában az is volt - és a másik a túlérzékeny, vagy csak nem akar meghallgatni.


Azonban ha közlik, hogy állj, kisfiam/lányom, ez a hangsúly pimasz, ez a megfogalmazás szemtelen, fogalmazd át - így meg lehet tanulni, mi a helyes. :)



Amúgy kérdező, igazad van sajnos. Nekem van nyelvvizsgám, előrehozott érettségim és emelt szintűt is tettem 70%-ra. Mégse tudok hosszabban folyékonyan beszélni (angolul) és nem mindig értem a szövegeket. Mert arra teszik a hangsúlyt, hogy tudd a nyelvtani szabályokat, azokat alkalmazd és meghatározott kérdésekre keress választ egy szövegben.

Az háttérbe szorul, hogy folyékonyan beszélj, írj, értelmezz egy szöveget.

2013. szept. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Régen meg az orosszal volt ez hasonlóképpen

Tanult az ember sok éven át és a végén jóformán nem tudott megnyikkanni

2013. szept. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!