Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a törvényről, hogy szeptembertől kötelező lesz általános iskolába délután 4 óráig maradni?

Figyelt kérdés
Mi lesz a bejárokkal, akik távolabbi falvakból járnak be a városba, és nem lesz busz amivel hazamehetnének, vagy a 6-7 éves kisgyerekekkel akiknek egyedül kell hazajárni télen amikor 4 órakor már sötétedik? És azzal aki nem eszik a menzán, mert nem akarnak 10 ezer forintot pocsék, káros ételért otthagyni? Hogyfog majd egy alsós, vagy akár felsős kibírni 8 órát a padban? A tanárok is sokkal feszültebbek, türelmetlenebbek, fáradtabbak lesznek, tanítani sem tudnak majd úgy!

2013. aug. 10. 16:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
Az lesz, amit leírtál. Szokás szerint átgondolás nélkül átnyomtak egy törvényt, és mostantől öszvér módjára következetesen ragaszkodnak majd hozzá. Esetleg kitalálják, hogy írhatsz kérvényt, hogy elvihesd a gyereked, vagy kötelezik a MÁV-ot iskolát mittudomén hogy juttassa haza a gyereket. De a tv nem fog változni, azt garantálom. Amúgy ha tökös az igazgató szerintem símán lehet "elnéző".
2013. aug. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
72%
6-7 évesekkel nem lesz semmi gond, nálunk 1. és 2. osztályban 4-ig kellett minden nap bent maradni és kibírtuk.
2013. aug. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
De koncentrálni sem tudnak majd!
2013. aug. 10. 16:51
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Az alsósokkal nem lesz baj, inkább a felsősökkel, mert abba a korban jelentkezek majd az, h "szarok az egészre, nem érdekel a suli, minek kell 4-ig benn lenni?" stb. Ott lesznek a gondok inkább a koncentrálás téren. A bejárás a suliba dolog, azt ugyan úgy gondolom, ahogy Te.
2013. aug. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Azok a buszok, amik nem városon belül közlekednek, hanem mondjuk faluból megy be a városba azok nemnagyon járnak 4 óra után. Iskolabusz meg persze luxus a legtöbb helyen...
2013. aug. 10. 17:33
 6/34 anonim ***** válasza:
83%
Ez is egy olyan újítás, amivel nem az a gond, hogy irreális célt tűz ki, hanem egész egyszerűen céltalan. Mert végül is 4-ig amúgy is sokan maradnak bent az iskolában, tehát túlélhető, viszont kb. annyit ér, mintha kicserélnénk a hétfőt a vasárnappal. Apró konfliktusokat fog teremteni, és egy elenyésző százalékkal szemben senkinek nem fog hasznára válni. Az egészből annyi lesz, hogy a tanár leadja az anyagot, majd közli a diákokkal, hogy a maradék másfél órában nézzenek ki a fejükből, mert haza nyilván senki sem mehet, mert ha tanítási időben történik valami a diákkal, az a tanár felelőssége.
2013. aug. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
47%

Abba senki sem gondol bele, hogy a tanítások nem egyfolytában lesznek 8-tól 16-ig?Gondolkodjatok már. :)

Ez szerintem hasonló lesz, mint ami a napközikben van.

A tanítás után úgyis kiengedik őket játszani. Aztán megírják a házit, leellenőrzik, aztán ha kész mehetnek addig játszani, amíg le nem telik az idő...


Mondjuk persze, mindennek van negatív oldala is. A hazajárás tényleg nehézkes lenne, de ha belegondoltok, a gyerekek ugyanezt csinálják, nem tudják magukat lekötni suli után, ezért elmennek csavarogni. De akkor már ennél tényleg hasznosabb ha a suliban töltik az idejüket felügyelet alatt. Ha pedig az iskolának vannak külön programjai délután, akkor sokkal kényelmesebb így részt venniük benne, én utáltam, ha még suli után vissza kellett mennem 2 óra múlva.


Nem azt mondom, hogy tökéletes ez a rendszer, és hogy mellette vagyok, de csak hozzáállás kérdése, van pozitív oldala is. Nem kell egyből lefikázni, mert még nem közöltek semmilyen részletet.

2013. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
44%
Én 3-ig voltam annó bent a suliban, mindennap, és már akkor volt nekem mindennapos tesióra. Mégis élek :)
2013. aug. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
86%
A nagymamám idejében is igyvolt délután is volt iskola söt még szombaton is mégis kibirták. Délután a házifeladatal szoktak foglalkozni ugy mesélte nekem.
2013. aug. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
96%
És gondolom a nagyiék télen a hóban mezítláb gyalogoltak másfél órát hazáig, mégis kibírták. De muszály visszamenni 50 évet a 21. századból?
2013. aug. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!