Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek építőmérnöki vagy...

Szerintetek építőmérnöki vagy építészmérnöki végzettséggel könnyebb munkát találni? Szotvereket ugyanúgy ismerem (Autocad, Archicad, Axis Vm).

Figyelt kérdés

2013. szept. 29. 13:27
 1/3 Zeu ***** válasza:

Szerintem mindkettővel nehéz :D

Építész ismerőseim közül csak az helyezkedett el akinek voltak a szakterületen dolgozó felmenői. Építőként hasonlóan semmi.


Talán az építőmérnöki szakma átfogóbb, több mindenhez ért. Míg pl egy építész csak házat tervezhet pl (tudtommal), addig egy építő ért a közművekhez kicsit, az tuakhoz kicsit - ebből következik az építő hátránya is, hogy semmihez nem ért igazán, mindenhez egy kicsit, de ha a cég hajlandó elviselni amíg néhány hétig betanul, akkor az építő jobb vétel. Szóval röviden:


ismerősi körtől függ, talán az építővel könyebb. Talán.

2013. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz,hát ez lehangoló...Én is ezt tapasztalom,ismerős ismerőse,meg Közgép-es rokon segít...
2013. szept. 29. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ha szerinted az építő nem ért semmihez annyira,akkor barátom kicsit nézz utána ennek jobban:D


Eleve három szakirány van.Ha szerkezetre mész,akkor inkább mechanikás lesz a tanulmányod.Infrán inkább út és víz,ilyesmi,míg geotechnikán mélyépítés,alagút stb.


Erős túlzás,hogy mindenhez csak kicsit konyít,mert minden nagyobb létesítményt építőmérnökök csinálnak(metro,híd,irodaház,csarnokok,stadionok,repülőterek stb.),ők csinálják az árvízelvezetést,csatornázást,útépítést(vasút is),belőlük "készül" a statikus is,aki felméri az épület megbízhatóságát és véleményt formál róla.A szoftverek ismerete is elég mély(Mathcad,Autocad 2D és 3D,AxisVM,Archicad,Mathlab és ezek társai).Persze,hogy mivel foglalkozol,az szakiránytól függ,de mindenhez hozzá tudsz fogni,amit meg választasz,abban profi vagy.Valószínűleg nem építős a kolléga,aki válaszolt.Az,hogy az ismerős mit hogy csinál,az nem mérvadó,én 2. évem után nyáron elég könnyen találtam gyakornoki állást,az az emberek butasága,hogy amit hallanak,azt elhiszik.Pang az építőipar,de nagy szükség van mérnökökre mindenhol,így itt is.Építővel csak jól járhatsz.Nélkülük nem fejlődne az infrastruktúra,mivel az építészek nem értenek különböző dolgokhoz,amikhez az építők igen(fent említett közművek is pl,noha lehet kitanulja idő közben).Remélem azért kimerítő választ adtam a valós helyzetről.Egy építős

2014. aug. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!