Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a vélemények mennyi lehet...

Mi a vélemények mennyi lehet jövőre a ponthatár a vidéki egyetemeken TTK-n?

Figyelt kérdés
Tudom, még egészen korai ezen elmélkedni, de Decemberben adom be a jelentkezésem bioszra, elsősorban Szeged a cél. Idén meglepően alacsony volt a ponthatár - gondolom nem egy kapós szak - de mintha szó lett volna róla, hogy jövőre emelkednek a ponthatárok. Ti hogy látjátok, mennyivel lehet magasabb? Nyilvánvalóan tudom, hogy ezt senki nem tudja biztosan előre, csak a véleményetek érdekelne.

2013. szept. 30. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha minden jól megy, akkor jövőre 300 lesz a minimum ponthatár. Valószínűleg nem tér el ettől számottevően a biosz, mert sajnos elég kevesen jelentkeznek oda, szóval jövőre is a minimumon lesz.


Amúgy eddig minden évben ilyen alacsony volt a biológia, szóval nem volt kirívó ez az idei 240 akárhány pont.

2013. szept. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kicsit utánaolvastam a dolognak és az írják, hogy eredetileg 260 lesz a minimum ponthatár és 20-asával emelkedik 300-ig (ami 2016-től élne ezáltal), ez áll a kormányrendeletben, amit elfogadtak, csak Balog Zoltán nyilatkozta azt, hogy elképzelhető, hogy egyből 300 pontra ugrik a minimum. Azért 60 pont ugrás a minimum ponthatárhoz képest rengeteg. Persze, bármi lehet, de remélem nem akarnak egyből +60 pontot ugrani a pontok.
2013. szept. 30. 16:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Teljesen komolyan mondom, hogy inkább készülj a 300 pontra. Ha kimondta, hogy elképzelhető, hogy ilyen lesz, az majdnem egyenlő azzal, hogy biztos..Egyébként nem nyilatkozott volna ilyet. Majdnem akkora ugrás, mint az, hogy bejelentették tavaly azt, hogy 2 emelt kell az orvosikra. Eleinte az is úgy ment, hogy elképzelhető a két emelt, aztán szépen be is vezették. Tegyél emelt érettségit bioszból! Az nem olyan nehéz és az érte járó +50 beleszámít a 300 pontba. Tehát 250 pontot kell elérned a tanulmányi és érettségi pontjaiddal együtt, vagy duplázással. Az azért nem valami sok, biztosan sikerül.
2013. szept. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy én már 2008-ban érettségiztem abszolúte közép szinten és akkor nem igazán gondolkodtam előre. Az érettségim alapból jónak mondható - minden 4-5 - kivéve a matek. Szépíthetem meg minden, de valószínűséget, sorozatot és ilyeneket sosem tudtam számolni - 0 logikám van kb. én az egyenletekben voltam jó - és tele volt ilyennel az érettségim matekból. El is toltam 2-es lett. Most ért meg bennem, hogy én tényleg bioszra akarok menni - anno is megvolt, de lebeszéltek, ezért hagytam ki a biosz emeltet is - és hiába 4-5 a matekon kívül mindenem, de középszint és matek kettessel édeskevés vagyok, másik tudományos tárgyam bioszon kívül nincs. Most szereztem meg a középszintűt angolból, örültem, juhéj, hisz idén 240 volt a ponthatár, erre jön ez, hogy 300... Újraérettségizni jelenleg munkakeresőként 4 évből, évek távlatából, 2 tantárgyból, egyikből emelt szinten nekem most lehetetlennek tűnik. Ezért kérdeztem, hogy ki hogy látja, de elég siralmas a helyzet.
2013. szept. 30. 18:59
 5/10 A kérdező kommentje:
Középszintű angol alatt középszintű nyelvvizsgát értek.
2013. szept. 30. 19:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én egy év alatt készültem fel a kémia emeltre, ami azért nem olyan, mint a biosz, sokkal több logika kell hozzá, a számolások elég nehezek. Viszont Neked biológián legalább kémia emeltnek megfelelő, vagy attól is nehezebb lesz a kémia oktatás az első évben (lehet másodikban is lesz) Lesz fizika is és rengeteg biológia, matek. Szóval ahhoz képest, hogy ott mennyit kell tanulni (a ponthatár nem tükrözi) az emelt érettségi biológiából semmi. Ha tényleg szeretnéd, akkor egészen biztos, hogy meg tudod csinálni. Nekünk csak 2 évig volt fakt bioszból, de kb semmit nem tanítottak. Nagyon sokat készültem belőle magamtól suli mellet és meg tudtam csinálni. Kezdj neki a tanulásnak, ismétlésnek majd meglátod, hogy nem olyan szörnyű és teljesen tanulható az egész :D
2013. szept. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, elhatároztam magam, hogy nem adja magát könnyen az a 300 pont, de ha bioszból írok egy minimum 50%-os emeltet, akkor megvagyok. Ha több lesz, az nem baj xD És az is ott van, hogy ne kötelező az emeltet beírni, szóval ha nagyon-nagyon rossz lenne, akkor sem írja felül a közepemet. Szóval nekimegyek, nem vagyok én ostoba azért :D
2013. szept. 30. 23:25
 8/10 A kérdező kommentje:
Hadd tegyem hozzá, hogy köszi nagyon a válaszaidat sokat segítettek :D
2013. szept. 30. 23:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező igazad lett, nem megy fel 300-ra a min. ponthatár.

Viszont egy-egy vizsgaidőszak 4-5ször nehezebb mint egy érettségi néha, erre készülj fel.

2014. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem, valóban csak 260 lett :) Majd kíváncsi leszek mennyi lesz Szegedre, megelőlegezek 261-es ponthatárt.... mindenesetre jelentkeztem szintemelőre, elkél az.
2014. jan. 26. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!