Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan ember köztetek aki...

Van olyan ember köztetek aki nagyon elhanyagolta ezt az érettségire való tanulást és mégis sikerült neki? Véleményeket tapasztalatokat várnék .

Figyelt kérdés
2013. jún. 24. 22:01
 1/4 anonim válasza:

Hát én eléggé elhanyagoltam.

Azt tudni érdemes, hogy töriből jó voltam és 1xer olvastam el azt a tételt, amit aztán a vizsgán is sikerült kihúznom.

Szerencsére volt forrás így az egyébként is általam viszonylag ismert, ám kevésbé kedvelt tételt képes voltam megoldani, szinte hiba nélkül.

Informatikából mákom volt azt nem nagyon tanultam, de pont a könyvtár ismeretet húztam ki.

Volt feladat is, hogy keressek ki a neten egy busz menetrendet bizonyos paraméterek alapján és ezt közben kommentáljam, mert a monitort csak én látom.

Az irodalom és nyelvtannál sikerül 1-1 olyan tételt kihúzni, amit nem nagyon tanultam meg.

Egyébként, ha nagyon rossz a teljesítményed sincs para mert a gyakorlatban akkor mondják, hogy húzz egy másik tételt.

Sokan mondják, hogy senkit sem húznak meg érettségin.

Hacsak nem produkálsz teljesen nulla eredményt írásbelin is.

Angolból SEMMIT sem tanultam, ami a tételeket illeti.

Az a jó az angolnál, hogy ha tudod a nyelvet tudsz improvizálni és nem kell a tételeket nézegetni.

Mindenesetre 12.-ben kezdtem el rohamosan fejlődni, amikor a tanár behozta az angol tételeket (persze nem full ugyanazt, ami lesz a vizsgán, csak hasonlókat)


Nem tudom nálatok hogy lesz a sorrend de nálunk:

-angol

-irodalom, nyelvtan

-töri

-infó


Mi ráadásul választhattunk, hogy melyiket mondjuk el előbb az irodalmat, vagy a nyelvtant.

Az angolt kivéve mindenre van fél órád felkészülni.

Az a lényeg, hogy ne blokkolj le ha angolról van szó kezdj el karattyolni bármiről ami eszedbe jut és valamennyire kapcsolódik a tételhez.

Az angolnál az a jó, hogy sokkal rugalmasabb és jobban el lehet térni a témától.

Te találhatod ki, miről akarsz beszélni ha kapsz egy szituációt.


Ja és lesz majd ott kéznél szöveggyűjtemény, atlasz meg minden tantárgyhoz van valami.

De én csak irodalomnál és törinél kaptam a szgy-t és az atlaszt, szóval valszeg föciből kapsz atlaszt meg matekból függvénytáblát.


Tollat ne felejts el vinni azt nem adnak, de lapot kapsz, amire fel kell írni a nevedet én osztályt is felírtam.

Amikor felelsz ne végig a lapod nézd, hanem próbálj felnőzni amennyit csak tudsz.

Tűnj magabiztosnak, még ha hülyeség is amit mondasz jobban elhiszik hogy jó amit mondasz, mintha azt mondod, hogy pl: szerintem Kosztolányi barokk költő volt.

Akkor inkább mond azt, hogy Kosztolányi barokk költő volt és akkor nincs ott a bizonytalanság, és ha a tanár véletlen nem tudja (bár ritka az olyan) akkor esetleg nem veszi észre a hibád (Kosztolányi nem barokk költő volt, mielőtt beleírnád a vázlatodba Xd)

2013. jún. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked a válaszod nekünk szerdán lesz és hát csak összehozok valamit .
2013. jún. 24. 22:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia ! Én egyáltalán nem tanultam rá csak max 1x elolvastam a tételeket és ígyis mindegyik 4-es 5-ös lett.De ez csak szerencse volt inkább készülj kicsit minthogy véletlenül fortuna elforduljon tőled.Ha tanulsz kicsit legalább nem ér meglepetés:)
2013. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem minden tételt elolvastam egyszer, párat kihagytam. 4 év alatt se tanultam sok mindent, mégis hármas lett minden. (matek csak kettes, 3 pont kellett volna).

Irodalomból van szöveggyűjtemény, kötet, azokból simán össze lehet hozni. Nyelvtanból ha nem tudod az adott tételt, akkor kezd el mondani amelyiket tudod a témakörből, és a tanár rávezet. (egyes témakörökben szinte ugyanazt el lehet mondani, kapcsolódik a témához.)

Történelemből csak a forrást írtam le átfogalmazva, 60-ból 48 pontom lett. Két kérdést tett fel, egyikre se tudtam a választ magamtól de rávezetett.

Angolból a legkönnyebb a képleírás, el tudod mondani mit látsz a képen, abból simán megvan. Szituáció se nehéz, megvan adva milyen szempontok alapján kérdezz/beszélj. A tanár kérdésébe nagyrészt benne van a válasz.

Legyél magabiztos, kidolgozásnál leginkább vázlatszerűen írd, ne nézd végig a lapot. Legyél magabiztos, két magyar tételnél pl. az előadásmód 25 pont, ha magabiztos vagy már ebből megvan a kettes.

2013. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!