Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Dilemmában vagyok! Legyek-e...

Dilemmában vagyok! Legyek-e magántanuló, vagy ne? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

8 éve vagyok migrénes, de az elmúlt két évben súlyosbodtak a tüneteim. Nem egyszer voltam CT-n, ideggyógyásznál, fejfájás szakrendelésen. MR-re ebben a hónapban fogok menni. Egy helyen sem találtak eltérést, nincsen 'bajom', mindent a migrénre és a frontra fogtak (így van, mert tapasztaltam magamon)


Nagyon szörnyű, mert nem csak egy 'egyszerű' fejfájás, mert zsibbadással kezdődik, ami továbbterjed a testemen belül bárhová, émelygek, fénylő, vibráló, káprázás jellegű látási zavarok is megjelennek, nem tudok beszélni sem (össze-vissza csak), nem tudom irányítani a testem. Délelőtt, az iskolában nem egyszer rám jött már ez a rosszullét.


Az elmúlt tanévben 150 órát hiányoztam a migrén miatt. Anya megemlítette még szeptemberben az ofőnek, hogy mi lenne, ha magántanuló lennék (augusztus végén jutott anyának is az eszében, hogy lehet, jó lenne). Az ofővel kb. 2 hétig csak beszélgettünk erről. Teljes mértékben megért, támogat ő is. Viszont azt mondta, hogy igazgatónő elfogadja az orvosi papírjaimat, ha megmutatom neki, és csak egy papírt kell aláírnom, nem kell hozzá anya (18 elmúltam)


Csütörtök óta folyamatosan fájt a fejem, csak ma szűnt ki, hogy nem 5:45-kor keltem...



2013. okt. 5. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak azt az egy dolgot nem értem, mi ebben a dilemma? Leírtad, milyen elég nyomós indokod lenne arra, hogy magántanuló legyél (ami abszolút érthető és szerintem nagyon is javasolt), de egy szót nem írtál arról, miért gondolkozol azon, hogy esetleg mégse legyél.. Így nem értem, mi a kérdés, ez alapján elég egyértelmű, hogy magántanulónak kéne lenned.
2013. okt. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Utolsó éves vagyok, májusban érettségizek és tartok a vizsgáktól
2013. okt. 5. 17:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha tudnál úgy is tanulni, hogy nem vagy bent, akkor

lehet jó lenne. Vagy ezt a félévet még csináld végig

a többiekkel és janártól meg legyél magántanuló.

2013. okt. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet a magántanulóságot úgy is kérni, hogy bejárhass órákra, ha akarsz. Így ez nem igazi dilemma: magántanulóként is ugyanúgy járhatsz, mint eddig, ha azt jobbnak látod, vagy éppen az állapotod lehetővé teszi.
2013. okt. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kérdeztem korábban az ofőt, hogy órákra bejárhatnék e (érettségi tantárgyakra). Nem mondott semmit, csak annyit, hogy megkérdezi... Azóta sem tudom, mi a helyzet ezzel. Esetleg jövőhéten megkérdezem.


Aranyosak vagytok, hogy segítettek :)

2013. okt. 5. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!