Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 414 ponttal be lehet kerülni...

414 ponttal be lehet kerülni egy olyan szakra, ahol a ponthatár 267, de a túljelentkezés 2,5-szeres és csak a legjobb 100-at veszik fel a 250-ből (már ha tényleg így működik a rendszer)?

Figyelt kérdés

Amikor egy szakra 1000-en jelentkeznek, de csak 100 a felvehető ember, akkor gondolom a pontjaik alapján választják ki a felveendőket és csak a 100 legmagasabb pontút veszik fel.


Idén is a leendő szakomra 258-an jelentkeztek, de csak 100 embert vettek fel. A felvett 100 gondolom a 100 legmagasabb pontú volt.


Pénzügy-számvitelről van szó.


2013. okt. 6. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
A ponthatár úgy van meghatározva, hogy pont annyit vegyenek fel, amennyi a kitűzött mennyiségű embernek megvan... Szóval adott helyzetben 150 ember még a 267 pontot sem érte el.
2013. okt. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A ponthatár az utolsó felvett ember pontszáma, ha nem így lenne, akkor nem is lenne értelme.
2013. okt. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezeket nem tudtam. Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 6. 14:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdező ilyen logikával csodálnám, ha 414 pontod lenne. Szerintem nem vetted figyelembe, hogy nem mindenki első helyen jelölte meg a pénzügy-számvitelt.
2013. okt. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt hittem a rendszer így működik:


Egy helyre van 250 jelentkező. Meghatározzák a ponthatárt, ami XY. Aki eléri az XY ponthatárt, azt felveszik, aki nem, azt nem. De ha többen érték el a ponthatárt, mint ahány helyet hirdettek az adott szakon, akkor a ponthatárt elértek közül sem vesznek fel mindenkit.


Ezt is csak egyszer kell megtanulni mindenkinek, mint a vécébe pisilést vagy a biciklizést.

2013. okt. 6. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:

"De ha többen érték el a ponthatárt, mint ahány helyet hirdettek az adott szakon, akkor a ponthatárt elértek közül sem vesznek fel mindenkit."


Akkor feljebbviszik a ponthatárt. :D És ezt nem viccből mondom.

2013. okt. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, most már világos. Kösz a segítséget! Csak eddig nem tudtam, hogy így működik. De mostantól igen.
2013. okt. 6. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!