Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni egyetem gyógytornász...

Debreceni egyetem gyógytornász szak?

Figyelt kérdés
Kicsit összekeveredtem most akkor van?:D Tudna róla mesélni nekem valaki aki oda jár vagy járt?:)

2013. okt. 6. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyan nem oda járok, de van.

[link]

2013. okt. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Igen van. :) Én ide járok, most vagyok 2. éves. Szerintem szuper szak, én nagyon szeretem. :) 1 évben a legnehezebb tárgyad az anatómia lesz, amire komolyan oda kell figyelned. Nehéz tárgy, de nem lehetetlen megcsinálni. :) Utána jön a mozgástan, ami szintén nehéz de meg lehet csinálni. Nekem most jönnek a szakmai tárgyaim és még nem tudok róla mit mondani, de amint tudok valamit írok róla. :) Lesznek tornatermi óráid, ami azt jelenti, hogy tornateremben feladatokat csináltok. Milyen feladatokat? Meg fogtok tanulni feladatokat diktálni, eleinte a tanárok diktálnak(akik nagyon rendesek és kedvesek, majd ti fogtok diktálni egymásnak. Egy csoportban kb. 20an vagytok. Kis családias hangulat alakul ki. :) Nah és a gyakorlatok... :) Egy pl.: Most leírok neked egy váll tornát. :) Hátunkon helyezkedünk el, alsó végtagok nyújtva egymás mellett, lábujjak plafon felé néznek, 2 felső végtag törzs mellett, kisujjszélen támaszkodva, fej a törzs folytatásában. És most beleszorítjuk a tenyerünket a szőnyegbe, majd lazítunk. (minden gyakorlatot 3x megismételjük, szépen lassan:) )Vállunkat füleinkhez közelítjük, majd lefelé megnyújtózunk. Két karunkat oldalra kicsúsztatjuk vállmagasságig, majd vissza a törzsünk mellé. 2 karunkat kicsúsztatjuk oldalra, váll magasságig, majd fülünk mellé. Vissza váll magasságig, majd vissza a törzs mellé. Kb. ilyen gyakorlatokra számíts. Jó ennél vannak nehezebbek is, mert erősíteni is fogtok majd. :) Szerintem nagyon jó szak, megdolgoztat minden izmot és hasznos nagyon. Remélem tudtam segíteni neked. Ha bármilyen kérdésed van, nyugodtan írj, válaszolok. Jaah...és nehéz szak, de ha oda figyelsz a tárgyakra meg lehet csinálni. És heti egy buli is belefér. :)
2014. febr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!